BEYANNAME Haberleri

 • O hakim nerede yaşıyor?

  Ağrı Sulh Ceza Hakimliği’nin, HDP’nin 1 Kasım seçim beyannamesinde yer alan “özyönetim” vurgusunu gerekçe göstererek, seçim beyannamesi kapsamında hazırlanan broşürler hakkında toplatma kararı vermesi tepkilere neden oldu

 • İnadına kadın inadına barıs!

  HDP Eşbaşkanı Yüksekdağ, ‘Bizim silahımız zılgıtlarımız, barış irademizdir. Bilenler bilir ki inadımız inattır. İsteseniz de istemeseniz de kadınların öncülüğünde yeni bir yaşam boy veriyor. Oylar HDP’ye kadınlar iktidara’ dedi..

 • BÜYÜK İNSANLIK BÜYÜK BARIŞ; İNADINA BARIŞ İNADINA HDP

  HDP, ‘İnadına Barış, İnadına HDP’ sloganıyla milletvekili adaylarını tanıttı. Figen Yüksekdağ, ‘Dün ‘Sizi başkan yaptırmayacağız’ dedik, bugün de ‘Sizi diktatör yaptırmayacağız’ diyoruz’ diye konuştu. Selahattin Demirtaş ise, ‘Yenilgiyi 1 Kasım’da bi..

 • 1 Kasım’da güneş daha büyük doğacak

  Büyük İnsanlık Büyük Barış" beyannamesini açıklayan HDP, yaşanan savaşın Erdoğan'ın Meclis iradesini yok sayan "diktatöryal" eğilimleri olduğunu belirterek, "Kalıcı bir barışı, köklü bir demokrasiyi, yerel demokrasinin inşasın..

 • BÜYÜK İNSANLIK ÇAĞRISI

  HDP Eşbaşkanları Demirtaş ve Yüksekdağ, ‘Büyük İnsanlık Çağrısı’ başlıklı tarihi bir beyanname açıkladı. Alternatif hükümet programı niteliğindeki beyanname; halkları, inançları, emekçileri, kadınları, gençleri, çocukları kapsayan Yeni Yaşam’ı ete ke..

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür