Belediyeyi kardeşine satmış!

Belediyeyi kardeşine satmış!

Mêrdîn’in Şenköy beldesinin AKP’li belediye başkanvekili Adnan Kılıç’ın 28 Kasım 2013 tarihinde belediye hizmet binasını kardeşi Mahmut Kılaz’a 3 bin 500 TL gibi komik bir rakama sattığı ortaya çıktı
Abdulkadir TURAY

Mêrdîn’in Şenköy beldesinin AKP’li belediye başkanvekili Adnan Kılıç’ın 28 Kasım 2013 tarihinde belediye hizmet binasını kardeşi Mahmut Kılaz’a 3 bin 500 TL gibi komik bir rakama sattığı ortaya çıktı.

Hizmet binasını kardeşine satmakla yetinmeyen Kılıç, mayıs ayı içerisinde ise 678,56 metrekarelik hizmet binasının bulunduğu arsayı Hayrettin Yenigün’e bin 432 TL’ye sattı. Arsanın kalan kısmının da Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Teyfik Baysal’ın yeğeni İhsan Baysal’a satıldığı belirtiliyor. BDP’li belediye meclis üyeleri tarafından Teyfik Baysal hakkında soru önergesi verilmesine rağmen halen görevinden alınmadığı öğrenildi. Yine söz konusu satışla ilgili olarak yapılan başvurular için de Midyat Kaymakamlığı Adnan Kılıç hakkında soruşturma izni verilmedi. BDP’li Midyat Belediye Meclis üyesi Şevki Demir, Şenköy Belediyesi hizmet binasının satışının gerçekleştiğinin tapu kayıtlarından anlaşıldığı ifade etti. Demir, bu kadar ciddi bir yolsuzluğun üzerinin örtbas edilmeye çalışıldığını belirterek, şahısların cezalandırılması için savcılığa da suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür