Yural'ın arkadaşları: Taşıdığın bayrak yere düşmeyecek!

Yural'ın arkadaşları: Taşıdığın bayrak yere düşmeyecek!

Cizîr'de devlet güçlerince katledilen sağlık emekçisi Aziz Yural için açıklama yapan SES Doğubayazıt üyeleri, "Ararat'ın doruklarından Cizre ovasına! Yoldaşların söz veriyor. Taşıdığın bayrak asla yere düşmeyecek" dedi

AGIRİ / DİHA - Agıri'nin (Ağrı) Bazîd (Doğubayazıt) ilçesinde SES Temsilciliği, Şirnex (Şırnak) Cizîr'de (Cizre) 30 Aralık günü devlet güçlerinin saldırısı sonucu yaralanan bir sivile ilk yardımda bulunmak istediği sırada polis tarafından başından vurularak katledilen sağlık emekçisi Aziz Yular için İlçe Devlet Hastanesi önünde açıklama yaptı. "Ararat'ın doruklarından Cizre ovasına! Yoldaşların söz veriyor. Taşıdığın bayrak asla yere düşmeyecek" pankartını açan emekçiler adına konuşan SES Bazîd Temsilcisi Recep Altındağ, AKP hükümetinin Kürt halkına açtığı savaşta 3 üyelerinin polislerce katledildiğini hatırlattı. Meslektaşları Yural'ın sağlık emekçisi olmanın yüklediği en temel insani görevini yerine getirirken katledildiğini söyleyen Altındağ, "Siyasal iktidarın birer yayın organına dönüşen iftira atarak, yalan haber yaparak, hedef göstererek basın yayın ahlakını ayaklar altına alan havuz medyası olarak tanımlanan basın yayın organları ise biz sağlık emekçilerine ve katledilen arkadaşlarımıza karşı iftira kampanyaları tertiplemektedir" dedi.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür