Sağlıkçılar: Acil koridor açılsın

Sağlıkçılar: Acil koridor açılsın

İZMİR - İzmir Sağlık ve Sosyal Emekçiler Sendikası (SES) Eşbaşkanı Ümit Doğan, TTB ve SES üyelerinden oluşan bir ekibin, Cizîr’deki yaralılar için yola çıktığını fakat onların da devlet güçleri tarafından engellendiğini kaydetti. Sağlık çalışanlarının dokunulmazlıklarının olduğunu kaydeden Doğan, “Kim olursa olsun sağlığa erişim hakkı engellenemez. Acil bir şekilde talep ediyoruz. Yaralılar için bir an önce sağlık koridoru açılsın” dedi.

Bir an önce açılmalı

Kürdistan’da yaşananların kaygı verici olduğunu kaydeden SES Eşbaşkanı Rukiye Çakır, en doğal hak olan yaşam hakkının önündeki engellerin bir an önce kaldırılması gerektiğini belirterek, “SES olarak sağlık koridorunun bir an önce açılmasını talep ediyoruz” diye konuştu. SES İzmir Şube üyesi Ertuğrul Özaslan ise sağlık hakkının en temel insan hakkı olduğunu belirterek, “En kısa sürede sağlık hizmeti vermek isteyen sağlık ekiplerine gerekli kolaylıklar sağlanarak yaralılara ulaşmaları sağlanmalıdır” diye konuştu.

 Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür