Taşgetiren’e de ‘uğurlar olsun’ mu?

Taşgetiren’e de ‘uğurlar olsun’ mu?

Muhittin CEMİL Ender KARADENİZ

Kuto, Medya Diyalog’un kapısından heyecanla içeriye girdi.

“Gidiyor” diye bağırdı.

Kuto’nun rakibi arkadışımız, “Rojbaş Kuto, bu haber eskidi” diye alaycı laflar edince, Kuto kızdı: “Eskiyen ne ki?”

Bizim arkadaş, Kuto’nun Davutoğlu ile ilgili bir bayat haber verdiğini sanmıştı. Kuto dedi ki, “Star’ın starları dökiliy. Sıra Ahmet Taşgetiren’de. Yakında gider diye düşüniyem...”

Masamıza Taşgetiren’in bugünkü yazısını koyup, çıktı gitti. Star’ın ağır topu Taşgetiren  5 Mayıs günü şunları yazmıştı:

“Şu an Anadolu’nun yaygın duygusu kaygıdır. Aynı kaygının İslam dünyasında Türkiye’ye imrenerek bakan yüreklerde de yaşandığı tahmin edilebilir.

Şunu söyleyeyim:

Herkes kaybeder. Tayyip Erdoğan kaybeder. Ahmet Davutoğlu kaybeder. Ak Parti kaybeder. Türkiye kaybeder. İslam dünyası kaybeder.”

Acaba “yaka cebi mendilli” molla, boş bulunup mu bu satırları yazmıştı?

Hayır. Ertesi günkü yazısı daha keskin kokuluydu. Şöyle:

“Yaşananların Ak Parti zemininde kaygı, üzüntü, burukluk oluşturduğu açık. “Afrika’nın ücra bir köşesinde Türkiye’ye gönül bağlamış mazlum insanlar şimdi ne hissediyor?” sorusunun kaç yerde sorulduğunu tahmin bile edemezsiniz.

-Tayyip Bey’in yola birlikte çıktığı insanlar, Abdullah Gül, Bülent Arınç, Ali Babacan, şimdi Ahmet Davutoğlu... Bana göre bunların hukukunun korunması sorumluluğu “Lider”e aittir. Böyle, üstelik sanki Tayyip Bey’le ilişkisi varmış izlenimi vererek insanların haysiyetine saldırı yapılmasına izin verilmemelidir. Bunları, onların kendilerini savunmasına gerek kalmadan Lider’in göğüslemesinin “Kardeşlik” hukukuna daha uygun olduğunu düşünürüm.

- Şu an Ak Parti’ye oy vermiş, onun siyasi misyonunu hayati bulan toplum zemininde bir duygusal karmaşa - kırılma yaşanıyor. Bunu ciddiye almak, önemsemek lazım. “Ben yaptım oldu” yaklaşımı kimseye fayda getirmez.”

AKP’deki çatlak, Davutoğlu’nun kendi şahsiyetini Erdoğan’ın ayaklarının altına bir paspas gibi sermiş olmasıyla kapanmak şöyle dursun, daha da büyüyecek. Kuto’nun önem verdiği haberlere sizden de “dikkat” isteriz...

Ya Ahmet Altan da ‘şahitlerini’ getirirse?

Ahmet Altan için, Hürriyet’in “kırbaçlı topaç”ı, “yargılanacaksın” demiş.

Bunun üzerine Ahmet Altan bu adama gerekli cevabı verdi. “Tarafsız Bölge” adı altında AKP ve Saray yalakalığının en aşağılık örneklerinin sergilendiği programda karşı karşıya gelelim, konuşalım dedi.

Bunun üzerine, bu Ahmet Hakan, Altan’a “restini gördüm” diyerek, ortaya fırladı. Fırladı fırlamasına da Ahmet Altan ile “teke tek” tartışmayı gözü kesmedi.

Programda Ahmet Altan’ın karşısına “tanık” olarak “Teğmen Mehmet Ali Çelebi”yi de çağıracakmış. Şimdi vekil olan “emekli Albay Dursun Çiçek’i de”... Ali Tatar’ın “eşini de”. Gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık’ı da. Bir de Kuddisi Okkır’ın eşi “Sabriye Okkırı” da. Bu son ismi Ahmet Altan “kanserden öldürmüş.”

Kuto dedi ki, “Ahmet Hakan anladığıma göre bir  mahkeme kuriy. Tanıkların listesi eksik olmuş diye düşüniyem. Jitemci Küçük’ü de çağırmalı, Yeşil’i de bulmalı... “Tufan” kod isimliyi de unutmuş. Genelkurmay başkanını, MİT müsteşarını da çağırmalı, bir de Erdoğan’ı da çağırmalı ki, tam Türk mahkemesi olsun...”

Kuto nefeslendi, dedi ki, “ben de programa Sûr çocukları adına, babaları, abeleri, ablaları şehit düşmüş çocukların delegasyonuyla  katılmayi düşiniyem, Ahmet Altan abem için Qırıx abem ile Ayşo kardeşim de tanıklığa hazırdır. Anama da tanık ol dedim de, ‘Beni karıştırma, oraya gidersem, o adamın ağzını caaaart diye yırtarım alimallah’deyi... Babam ise, ‘Bırak şu adamın ismini ağzına alma, mekruhtur’ diyerekten tesbahasını çekiy... Bir de, faili meçhul cinayetlerde şehit edilenlerin bütün yakınları da CNN Türk’ün önüne yığılır, Ahmet Hakan’ın tarafında ise TOMA’lar, “kirpiler”, “tanklar” Bolu Komando Tugayı hazır olur diye düşüniyem... Ahmet Altan  abeme selam ediyem.”

Evet; Ahmet Altan’a “yargılanacaksın” diye saldıran bir “gazeteci müsveddesiyle” karşı karşıyayız. Akitçileşen bir müsvedde... Sakın Ergenekonculaştırılanlardan olmasın?

‘Tek adam kavi’ sistem çürük...

“Erdoğan birinci adam... İkinci kim? Yok. Üçüncü yok. Onuncu yine yok.”

Ne olacak?

“Birinci adam Erdoğan olacak. Ondan sonra kimse olmayacak. Başbakan adındaki kişi zurnanın son deliğinde düttürü de düttürü deyip duracak...”

Sistem böyle...

Kuto hemen lafa karıştı:

“Tevbe! Allah uzun ömür versin, lakin İrecep Bege ecel vaki olduğunda ne olacak?”

Kuto bu sözleri kahvede söylediği sırada, kahvede oturan Hüseyin Gülerce ile Kurtuluş Tayiz, Kuto’nun sorusunu duyduklarında, içtikleri çayı “pufff” diye birbirlerinin suratına püskürttüler.

Kuto cin gibi. “Faninin ipine tutunmanın başınıza ne işler açacağını anladınız değil mi?” dedi. “Allaha dua edin ki, Azrail hazretleri sizi Recep Beg’den önce ziyaret etsin de, ip koptuğunda kıçınızın üstüne oturmayasınız...”


 

 Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür