Devlet Kepezaltı Ormanı'nı sattı; dağı taşı paralı yaptı...

Devlet Kepezaltı Ormanı'nı sattı; dağı taşı paralı yaptı...

Antalya'da bulunan Kepezaltı Ormanı'na halkın piknik yapmak için gittiği yerler Antalya İl Orman Müdürlüğü tarafından özel bir işletmeye kiralandı. Halkın ormana girişlerinde ayak bastı parası alınırken, ormandan geçen derede balık avlayandan da ücret alınıyor. Kamuoya açık alana ücret ödemeden girmek isteyen yurttaşlar ise darp edilerek engelleniyor

HABER MERKEZİ - Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan Kepezaltı Ormanı’nın piknik alanı "Orman kiralama kanunu" kapsamında özel bir şirkete kiralandı. Antalya İl Orman Müdürlüğü tarafından özel işletmeye kiralanan ve Efeler Park adı ile işletilmeye başlanan piknik alanının etrafı da tel örgülerle kapatıldı. Piknik alanına girişlere ücret karşılığında izin veriliyor. Piknik yapmak dışında ormana girip gezmek de ücretli hale getirilirken, ormanın kamuya açık olduğu için girişlerde ücret ödemek istemeyen yurttaşlar darp edilirken, ücret talebi de "Burası özel mülkiyet" sözleriyle dile getiriliyor ve ücret ödemeyen yurttaşların girişine izin verilmiyor.

Balık avlamak da ücretli

Ormanlık alana girişler için kişi başı 2 TL talep edilirken, araçlarla girişlere ise 5 TL’lik bir ücrete tabi tutuluyor. Ormanlık alana girişlerin yanı sıra ormandan geçen derenin etrafı da tel örgü ile kapatıldı. Bir bölümü park içine alınan dere etrafına örülen beton duvarla işletmeye dahil edildi. Derede balık avlamak da ücrete tabi tutulurken, balık avlamanın saati 5, avlanan balığın kilosu da 20 lira olarak belirlendi. Konuya dair telefonla görüştüğümüz Antalya İl Orman Müdürlüğü, ormanlık alanın yasal mevzuata uygun olarak kiralandığını ve konuya dair bilgi veremeyeceklerini belirterek kendilerini savundu.

(DİHA)↳Son Güncelleme: 17 Mayıs 2016 17:39

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür