Çaldağı’ndaki arsalar satışa çıktı

Çaldağı’ndaki arsalar satışa çıktı

ANKARA- Ankara’da, darbe girişimi sonrası davaları devam ederken Büyükşehir Belediyesi’nin Çaldağı’ndaki arsaları satışa çıkartmasına Mimarlar, “Büyükşehir Çaldağı’nda OHAL fırsatçılığı yapıyor” diyerek tepki gösterdi. Ankara Büyükşehir Beldiyesi, Ankara’nın en gözde yeri olan kent panoramasında bakı noktası olarak bilinen Çankaya Çaldağı’nda bu kez de 29211 ada 1 parselde bulunan 180 bin 923 metrekarelik araziyi satışa çıkarttı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Resmi Gazete’de yayınlanarak 4 Ağustos’ta ihaleyle satışı yapılacak olan Çaldağı için harekete geçti. Mimarlar Odası Ankara Şubesi bu ihalenin iptali için de yargıya başvuracak.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 14.09.2015 tarih ve 1919 sayılı kararı ile onaylanan Çankaya İlçesi Çaldağı Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı’na ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planları değişikliği işleminin iptali için dava açmıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Büyükşehir Belediyesi ülkenin olağanüstü dönemlerden geçtiği bir süreçte, olağan bir şekilde kamusal alanlarımızı satışa devam ediyor, OHAL fırsatçılığı yapıyor, ihalenin iptalini yargıya taşıyoruz” dedi.↳Son Güncelleme: 04 Ağustos 2016 13:50

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür