Bağdat'ta vahşet: Doğum ünitesinde bulunan 11 çocuk yanarak yaşamını yitirdi

Bağdat'ta vahşet: Doğum ünitesinde bulunan 11 çocuk yanarak yaşamını yitirdi

Bağdat'ta bulunan Yermuk Hastanesi'nde çıkan yangında Kadın Doğum Ünitesinde bulunan 11 çocuk yanarak yaşamını yitirirken 10 bebek ise yaralandı

HABER MERKEZİ - Irak'ın başkenti Bağdat'ta bulunan Yermuk Hastanesi'nde elektirik kontağından çıktığı iddia edilen yangında 11 çocuk yanarak yaşamını yitirirken 10 çocukta yaralandı. Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Ahmet el Rideyni konuya ilişkin yaptığı açıklamada, gece saat 02.00 sıralarında Yermuk Hastanesi Kadın Doğum Bölümü'nde elektrik hattında yaşanan bir sorun sonucu yangının çıktığını ve hastanenin erken doğum bölümünde bulunan 11 çocuğun yanarak yaşamını yitirdiğini belirtti. Öte yandan, Sağlık Bakanlığı sözcüsü ayrıca yangında 29 kadın ve 7 çocuğun da kurtarıldığını ve yangının kontrol altına alındığını açıkladı.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür