Mesajı aldık direnişe devam!

Mesajı aldık direnişe devam!

İstanbul / Diha - DİSK’e bağlı Limter-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan TEDİ işçilerine destek veren kadın çalışanlar, “Biz de sendikalıyız ancak bizi şimdilik işten çıkarmadılar, önce erkek işçileri çıkardılar. Erkek arkadaşlar üzerinden bize mesaj verdiler. Biz de mesajı aldık her yeri direniş alanına çevirdik” diye mesaj verdi.

Türkiye genelinde 200’ü aşkın şubesi ile çocuk kıyafetlerinden yetişkin giyeceklerine, mutfak eşyalarından okul ihtiyaçlarına kadar çok geniş alanda müşterilerine “indirim” sloganı ile hizmet veren TEDİ mağazaları, son dönemde, “indirim”den daha çok, işten çıkardığı 16 emekçisinin yeniden işe alınma mücadelesi ile gündemde.

Kendisi de sendikalı olan kadın işçilerden Sonnur Ovacıklı Türker, henüz işten atılmadığını ancak şirket yönetimi tarafından sürekli mobinge maruz kaldığını belirterek, “Arkadaşlarımıza daha çok destek olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle her yeri direniş alanına çevirdik” dedi.

‘Her TEDİ direniş mekanı’

53 yaşındaki Emine Servi de, bölüm şefleri tarafından “Bu eylemlere katılma, sen de işinden olursun” diye tehdit edildiğini belirterek, “Patron bize sendikadan ayrılın diye baskı yaptıkça biz her yeri eylem alanına çevirdik. Böyle giderse her TEDİ direniş mekanı olacak” diyen Servi, patrona da, “Çalışma arkadaşlarımızı işe alın” diye seslendi.

Alışveriş yapmayın

Ruken Gökçe isimli kadın işçi ise, birçok kadın işçi gibi tehdit, mobing ve baskının kendilerini yıldırmayacağını ifade etti. İşten çıkartılan her arkadaşları için yapılan her eylem sonrası işyerinde kendilerine yönelik baskının arttığını vurgulayan Gökçe, izinlerinin iptal edildiğini yol ve yemek yardımlarının da kesildiğini kaydetti. Mağaza müşterilerine, arkadaşları işe geri alınana kadar TEDİ’yi boykot etmeye çağıran Gökçe, “TEDİ’den alışveriş yapmayın direnişe destek verin” dedi.

Evrim Kepenek↳Son Güncelleme: 12 Ağustos 2016 10:27

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür