Kendilerini madene kapatıp açlık grevine başladılar

Kendilerini madene kapatıp açlık grevine başladılar

Ermenek'te Özkar Madencilik'e ait bir maden ocağında çalışan işçiler, 5 aylık maaşlarını alamadıkları için kendilerini çalıştıkları madene kapatarak açlık grevine başladı

HABER MERKEZİ - Daha önce iş cinayetleri ile gündeme gelen Karaman'ın Ermenek ilçesinde Özkar Madencilik'e ait bir maden ocağında çalışan işçiler, maaşlarını alamayınca kendilerini madene kapatarak, açlık grevine başladı. Ermenek Katliamı'nın baş sorumlusu olduğu belirtilen Abdullah Özbey'in sahibi olduğu Cenne Linyit Kömür İşletmelerine bağlı Özkar Madencilik'te işçiler 5 aylık alacakları için kendilerini ocağa kapattı. Burada açlık grevine başlayan işçiler, daha önce de 4 gün boyunca üretimi durdurmuştu. İşçilere çeşitli sözler verilmiş olmasına rağmen, sözlerin yerine getirilmedi. Eyleme 35 işçinin katıldığı öğrenildi. Geçtiğimiz aylarda Yeni Çeltek, Deka ve Balçınlar maden işçileri de kendilerini maden ocaklarına kapatarak haklarını aramışlardı.

Kaynak: DİHABu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür