Bartın’ı sel aldı: Yolcular mahsur kaldı

Bartın’ı sel aldı: Yolcular mahsur kaldı

BARTIN - Bartın’ın Kurucalişe İlçesi ve Tekkeönü Köyü ile Amasra ilçesine bağlı Göçgündemirci Köyü’nde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle dereler taştı. Ev ve işyerlerini su bastı, yollar ulaşıma kapandı, araçlar denize sürüklendi. Kastamonu’nun Cide ilçesinden İstanbul’a giden yolcu otobüsü, Bartın’ın Amasra İlçesi’ne bağlı Göçgündemirci Köyü Mevkii’nde yükselen sel suları nedeniyle mahsur kaldı. Dere üzerindeki köprüde kalan ve içinde 45 yolcusu bulunan otobüsteki yolcular tahliye edildi.  

Hayvanlar öldü

Yağmur, Kurucaşile ilçesinde sele yol açtı. Dere taştı, çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Araçlar Kurucaşile Limanı’na sürüklendi. Liman kıyısındaki tersanede bulunan tekneler de sel sularıyla denize sürüklendi. İlçeye bağlı Tekkeönü Köyü’nde de dere taşması sonucu sel meydana geldi. Çok sayıda küçükbaş ve büyükbaş hayvan öldü. İlçeye bağlı Çakraz beldesinde 3 katlı bir bina sel suları nedeniyle çöktü. Yurttaşlara uyarı yapan AFAD, şöyle dedi: “Kimse hasarlı binaya girmesin. Elektrik şalteri kapatılmalı.”Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür