Doğa otelden değil çadırdan güzel

Doğa otelden değil çadırdan güzel

SÊRT - Son yıllarda güzelliklerini keşfedip tadını çıkarmaktan çok korumak ve savunmak için mücadele verilen Karadeniz’de KaçkarFest adıyla 27 Ağustos’ta başlayan üç günlük festival kapsamında kamp yapılacak. Kamp alanı Fırtına Vadisi’nde tam göbeğine kurulacak. El değmemiş muhteşem yaylalar, yaşlı ormanlar, hırçın dereler ve Karadeniz’in vazgeçilmezlerinden tulum... Festival kapsamında çevre yaylalar gezilecek, konserler, horon dersi de olacak. Festivale katılarak; kapitalizmin insanı programlandıran, doğaya, insana yabancılaştıran yaşam tarzına karşı bir soluk alabilirsiniz.

31 yıldır bitmeyen yol

Sêrt (Siirt) ile Dihê (Eruh) karayolunda, 1985 yılında projesi hazırlanıp çalışmalarına başlanan yol, 31 yıldır hala tamamlanmadı. 2011 yılında bitirilmesi beklenen yolda açılan çukurların üstü asfaltlanırken, dolambaçlı yolda demir bariyerler bazı noktalar sökülerek, yamaca düştü. Yolun ne zaman bitirileceği ise merak konusu. Günde en az 2 kez yarı çakıl yarı eskiyen asfaltlı yolda yolcu taşıyan sürücülerden Yusuf Kilis, “Yol yapım çalışmalarına daha ben doğmadan başlandı. Hala da sürüyor. 2016 yılında bitmesi beklenen yol artık kullanılamaz hale geldi” dedi. Karayolları Müdürlüğü’ne yaptıkları onlarca şikayete rağmen yol çalışmalarının hızlandırılmadığını söyleyen Kilis, “AKP’nin hummalı yolu bizi yoldan çıkardı” dedi.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür