Suudi ordusu öğrenci katletti

Suudi ordusu öğrenci katletti

SANA - Yemen’i istediği şekilde yönetmek için işgal eden Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap Koalisyonu’na bağlı uçaklar, okul bombaladı. 10 çocuk ve 28 yetişkinin öldüğü belirtildi.

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü, Yemen’in Sadaa Vilayeti’nde bulunan Haydan İlkokulu’nun ders saatinde Arap Koalisyonu’na bağlı uçaklar tarafından vurulduğunu, saldırıda yaşları 8-15 arasında değişen 10 çocuk ile 28 yetişkinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Gıda krizi büyüyor

Yemen, 2014 yılından bu yana Yemen devrik devlet başkanı Abdrabbuh Mansur Had’a bağlı güçler ile Şii Husi güçleri arasındaki kanlı çatışmalara sahne oluyor. Suudi Arabistan Krallığı, Yemen’de Şii Husilerini ezmek, Abdurrabu Mansur Hadi yönetiminde yeniden bir Sünni diktası kurmak için körfez ülkeleriyle koalisyon kurmuştu. Koalisyon, önce havadan ülkeyi bombaladı, ardından bazı kentleri karadan işgal etti. Altyapı yerle bir edildi. Siviller katledildi. Milyonlarca insan  daha da yoksullaştı. 7.6 milyon kişinin düzenli şekilde gıdaya ulaşamadığını belirten BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Direktörü John Ging, “Çok sayıda insan ölebilir” demişti.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür