Güney Amerika'da deprem çok sayıda kişi yaşamını yitirdi

Güney Amerika'da deprem çok sayıda kişi yaşamını yitirdi

Güney Amerika ülkesi Peru’da 5,4 büyüklüğünde deprem yaşandı. Depremde en az 4 kişinin yaşamını yitirdiği, onlarca kişinin de yaralandığı öğrenildi

HABER MERKEZİ - Güney Amerika ülkesi Peru'da deprem oldu. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi, depremin, başkent Lima'nın bin kilometre güneyinde Chivay kenti yakınında, 10 kilometre derinlikte meydana geldiğini bildirdi. Sivil Savunma Kurumu tarafından yapılan açıklamada, ülkenin güneyindeki Arequipa bölgesinde 5,2 şiddetinde deprem meydana geldiği bildirildi. İlk belirlemelere göre depremde 4 kişi ölürken 40’ı aşkın kişinin de yaralandığı belirtildi. Depremde onlarca evin yıkıldığı öğrenilirken, enkaz altında insanların olduğu endişesi yaşanıyor.

Daha önce de depremlere yol açan fay hattı üzerinde bulunan Peru’da 1970 yılında meydana gelen depremde 100 bini aşkın kişi yaşamını yitirmişti.

 

 Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür