Gülen’in iadesi istenmiyor mu?

Gülen’in iadesi istenmiyor mu?

ANKARA- Fethullah Gülen’in iade talebini yorumlayan Doğulu ve Batılı diplomatlar, talep için gönderilen belgeleri eleştirirken ‘idam’ı ısrarla tartışmanın da iade önünde engel olacağını söyledi.

22 Ağustos’ta ABD Adalet Bakanlığı’ndan uzmanlardan oluşan bir heyet Türkiye’ye gelecek; görüşmeler ise 23’ünde başlayacak. Ancak başta ABD olmak üzere iadesi istenecek ülkede idam cezası yer alsa dahi, idam cezasının geri getirileceğinin dillendirilmesi sadece Batı değil, Doğu ülkelerinde de iadesi istenen Cemaat mensuplarının iadesinin önünde engel olarak görülüyor. Öte yandan hem ekranlara yansıyan işkence görüntüleri, hem de ‘idam’ söylemi, hükümetin aslında Gülen’in iadesini istemediği, bunun sebebinin de mahkemede ortaya çıkabilecek AKP-Gülen ilişkileri olduğu yorumuna neden oluyor.↳Son Güncelleme: 16 Ağustos 2016 13:52

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür