Güç Birliği 1 Eylül’de alanlarda

Güç Birliği 1 Eylül’de alanlarda

ANKARA- DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Türkiye’deki antidemokratik uygulamaların kendilerini “Emek ve Demokrasi İçin Güç Birliği” adı altında bir araya getirdiğini belirtti. Beko, Türkiye’deki antidemokratik uygulamalara karşı birlik olarak 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde alanlarda olacaklarını kaydetti.

Emek ve Demokrasi İçin Güç Birliği’ne ilişkin olarak üç ay önce KESK, DİSK, TMMOB VE TTB ile bir araya geldiklerini kaydeden Beko, Türkiye’de yükselen faşizm ve antidemokratik uygulamaların, kendilerini böylesi bir çatıda buluşturduğunu belirtti.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’nin Kanun Hükmünde Kararnamelerle yönetilmesini doğru bulmadıklarını ifade eden Beko, “Biz bu ülkenin demokratik bir ülke, olabilmesi için bir araya geldik. Bizim derdimiz demokrasi, eşitlik, adalet, laiklik, barış, kardeşlik ve özgürlük. Bu saydığım terimleri hayata geçirene kadar biz bu kurumlar ve kuruluşlar ile yan yana omuz omuza mücadelemizi devam ettireceğiz” diye konuştu.

Barış için yürüyeceğiz

Dünyaya barışın gelmesi için 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Emek Demokrasi İçin Güç Birliği ile birlikte alanlarda olacaklarını aktaran Beko, “Bizim görevimiz işçilerin her türlü haklarını hukuklarını korumak ve kollamaktır. Ama Türkiye’de yaşananları görmezden gelemeyiz. Birlik ve beraber olmaktan başka çaremizin olmadığını bir kez daha ifade ediyoruz” diye konuştu.

Beko, “Önümüzde 1 Eylül Dünya Barış Günü var. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nden önce ülkemizde barış çığlıklarını atacağız. Ortadoğu’da kalıcı barışın olması için çığlıklarımızı sloganlarımızı demokratik bir şekilde haykıracağız” dedi.



↳Son Güncelleme: 16 Ağustos 2016 13:31

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür