Türkiye’den sevkiyat sırasında saldırı

Türkiye’den sevkiyat sırasında saldırı

HATAY - Hatay’ın Reyhanlı sınırının karşısında bulunan Atme Kasabası’nda önceki gece patlama meydana geldi. Patlamada 35 kişi yaşamını yitirirken, çok sayıda yaralı olduğu belirtildi. Yerel kaynaklara göre, patlama İdlib vilayetine bağlı Atme Kasabası’ndaki Türkiye destekli 5 otobüs dolusu çetenin geçişi esnasında meydana geldi. Patlamada, Türk yetkililerinin de yaralandığı iddia edildi.

Reyhanlı’ya bağlı Bükülmez Köyü’nden yurttaşlar, saat 20.00 sularında Atme’ye 5 otobüslük konvoy gittiğini patlamanın da 20.45 sularında yaşandığını söyledi. Edinilen bilgilere göre; otobüsler çadırkente vardığında ve içindekilerin çıkış yapacağı sırada patlama meydana geldi. Patlamada yaşamını yitiren ve yaralananlar arasında Türk yetkililerin de olduğu ve onların Reyhanlı’ya getirilerek tedavi altına alındığı bildirildi.

Bu arada dün akşam saatlerinde Reuters Haber Ajansı, saldırıyı DAİŞ’in üstlendiğini aktardı. Telegram üzerinden bir açıklama yapan DAİŞ, kendilerine karşı savaşmak için Halep’e giden Feylek el Şam ve El Zengi üyelerini hedef aldığını belirtti. DAİŞ, saldırıda ölenlerin sayısının 50 olduğunu iddia etti. 

 Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür