‘Ceylanpınar araştırma’ önergesi AKP-MHP oylarıyla reddedildi

‘Ceylanpınar araştırma’ önergesi AKP-MHP oylarıyla reddedildi

HDP’nin 22 Temmuz 2015 tarihinde Ceylanpınar'da 2 polisin öldürülmesine ilişkin verdiği araştırma önergesi, AKP-MHP oylarıyla reddedildi

HABER MERKEZİ - HDP'li vekiller tarafından Riha’nın (Urfa) Serêkaniyê (Ceylanpınar) ilçesinde 2 polisin evlerinde öldürülmesine ilişkin Meclis Başkanlığı'na verilen araştırma önergesi Meclis Genel Kurulu'nda gündeme alındı. HDP Riha Milletvekili Osman Baydemir, Genel Kurul'da yaptığı konuşmada, iki polisin öldürülmesi olayının ortaya çıkması halinde, darbe mekanizmasının da ortaya çıkacağını söyledi.

Baydemir, "Bir tuzak kurulmuş ve bu tuzak harfi harfine uygulanmış. Büyük bir kumpasla karşı karşıya bulunduğumuzu görüyoruz. Bu dosyada iki temel dayanak var. Bunlardan biri ihbarcı. İhbarcının kendisi kayıp. İhbarcının abisi darbe girişiminden tutuklandı. İhbarcının diğer abisi aranıyor. Eğer gerçekten çatışma ve çatışmadan kaynaklı ölümlerin, gerçeklerin üstü örtülsün istemiyorsak çatışmayı başlatan kıvılcım olan, fitili ateşleyen bu vakayı aydınlatmak durumundayız" diye konuştu. Baydemir, KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık’ın söz konusu olaya dair açıklamalarını kürsüden okudu. Konuşmaların ardından öneri AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

(Kaynak: DİHA)Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür