Mardinlilere 'tüm darbelere karşı' miting çağrısı

Mardinlilere 'tüm darbelere karşı' miting çağrısı

HDP Mardin İl Örgütü, 20 Ağustos Cumartesi günü 'Tüm Darbelere Karşı Çözüm Radikal Demokrasi' şiarıyla Mardin'de yapılacak mitinge katılım çağrısı yaptı

HABER MERKEZİ - Mêrdîn'de (Mardin) 20 Ağustos Cumartesi günü "Tüm Darbelere Karşı Çözüm Radikal Demokrasi" şiarı ile düzenlenecek olan mitinge ilişkin HDP Mêrdîn İl Örgütü basın toplantısı gerçekleştirdi. İl binasında yapılan açıklamaya DBP PM üyeleri, DTK üyeleri, DBP Mêrdîn İl Eşbaşkanları ve HDP Mêrdîn Milletvekili Gülser Yıldırım katıldı. HDP'li Yıldırım, Cumartesi günü merkez Artuklu İlçesi Karayolu Parkı'nda düzenlenecek mitinge katılım çağrısında bulunarak, "Tüm darbelere karşı 20 Ağustos Cumartesi günü Karayolu Parkı'nda bir araya gelerek demokrasinin sesini yükseltelim. Bizler buradan tüm duyarlı yurttaşlara, sivil toplum örgütlerine ve akademisyenlere sesleniyoruz. Gelin hep beraber zulme, darbeye, kayyumlara ve tecride karşı sesimizi yükselterek barış ve demokrasi sesini yükseltelim" şeklinde konuştu.

Mitinge DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, DBP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel, HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel ve HDP Mêrdîn milletvekilleri katılacak. Miting Artuklu İlçesi Karayolu Parkı'nda 20 Ağustos Cumartesi günü saat 16.00'da gerçekleşecek.

 ↳Son Güncelleme: 18 Ağustos 2016 17:18

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür