Kılıçdaroğlu, AKP ne isterse vermeye hazır!

Kılıçdaroğlu, AKP ne isterse vermeye hazır!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ'da Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan bombalı saldırı sonrası 'Terörü bitirmek için ne istiyorsanız vermeye hazırız' dedi

HABER MERKEZİ - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan bombalı saldırının ardından açıklama yaptı. AKP'ye seslenen Kılıçdaroğlu, "Terörü bitirmek için ne istiyorsanız vermeye hazırız" dedi. 

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Teröre karşı ortak birlikteliğimizi hep sürdüreceğiz. Hükümete çağrı yapıyorum terörü bitirmek için muhalefetten ne istiyorsanız vermeye hazırız. Bugüne kadar her şeyi verdik; ama biz hükümetten bir şey bekliyoruz. Ne istediyseniz biz size verdik siz de lütfen terörü bitirin. Yasa dediniz, yasa her türlü imkanı sağladık dolayısıyla terörle mücadele konusunda elimiz zayıf, elimiz güçsüz gibi bir sorun olmamalı, eliniz güçlü dolayısıyla bu mücadeleyi yapın ve Türkiye'yi bu beladan kurtarın. Biz elimizden her türlü katkıyı yapmayı sürdüreceğiz. Terörü lanetlemek yetmiyor terörü bitirmek, terörü sonlandırmak gerekiyor. Buna uygun politikalar yapın. Bu çağrımı da siz değerli basın mensupları aracılığıyla hükümete iletiyorum."

CHP'li heyet de kente gidiyor

Öte yandan hükümetin ardından CHP'li vekillerden oluşan bir heyet de Xarpêt'e (Elazığ) gitme kararı aldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan ve İstanbul Milletvekili Ali Özcan'ın oluşturduğu heyetin patlamanın olduğu Emniyet Müdürlüğü'nde inceleme yapacağı, daha sonra valilik, emniyet, kentteki kimi STK'ler ve hastanelere ziyaretlerde bulunacağı öğrenildi.

Kaynak: DİHA

 ↳Son Güncelleme: 19 Ağustos 2016 10:36

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür