Demirtaş : Barışa katkı sunacak her türlü işbirliğine HDP katkı sunacaktır

Demirtaş : Barışa katkı sunacak her türlü işbirliğine HDP katkı sunacaktır

HDP Eşbaşkanı Demirtaş, Hakkari ve Şırnak'ın il statülerinin kaldırılması ve belediyelere kayyum atanması kararının Torba Yasa'dan geri çekilmesini ilişkin 'Yanlışta ısrar etmenin hiç kimseye yararı olmazdı. Barışa katkı sunacak her türlü işbirliğine HDP katkı sunacaktır' dedi

HABER MERKEZİ - Colemerg (Hakkari) ve Şirnex'in (Şırnak) il statülerinin kaldırılması ve belediyelere kayyum atanması kararının Torba Yasa'dan geri çekilmesini ilişkin Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarıyla değerlendirdi. Demirtaş, konuya ilişkin şu paylaşımlarda bulundu:

"*Kayyum ve Hakkari-Şırnak hususlarında uzlaşma sağlanmış olması önemlidir. Yanlışta ısrar etmenin hiçkimseye yararı olmazdı.

*Benzer uzlaşma arayışlarının, toplumun acil sorunlarının çözümü doğrultusunda sürdürülmesi bütün ülkenin menfaatine olacaktır.

*Siyaseti kin ve intikam aracı olarak değil, çözüm mekanizması olarak görüp işletmek herkesin görevi olmalıdır.

*Yeni anayasa dahil bütün önemli konularda kapsayıcı-ilkeli uzlaşmaya, barışa katkı sunacak her türlü işbirliğine HDP katkı sunacaktır."



Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür