Perperok'da ders zili çaldı

Perperok'da ders zili çaldı

Wan Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl açılan ve Kürtçe eğitim veren Perperok Kreşi'nde ikinci eğitim ve öğretim yılına başladı

HABER MERKEZİ – Wan (Van) Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Gençlik Şube Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl açılan Perperok Kreşi, ikinci eğitim ve öğretim yılına başladı. Eğitimlerin tamamen Kürtçe verildiği kreşte, 2 ve 6 yaş arası 75 çocuk ders başı yaptı. Geçtiğimiz yıl 18 öğrencinin mezun olduğu kreşte matematik, drama ve müzik eğitimlerinin yanı sıra halkoyunları ve spor eğitimleri de verilecek. Kreşte çocuklar için uyku ve sağlık odaları da kuruldu.

Kürtçenin yaygınlaşmasında kreşlerin büyük bir öneminin olduğunu söyleyen aileler, kentte bulunan kreşlerin tamamında Kürtçe eğitim verilmesinin önemli olacağını vurguladı.

Kaynak: DİHABu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür