Genel Yayın Yönetmenimiz ve Yazı İşleri Müdürümüz tutuklandı

Genel Yayın Yönetmenimiz ve Yazı İşleri Müdürümüz tutuklandı

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Bilir Kaya ile Yazı İşleri Müdürü İnan Kızılkaya çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

HABER MERKEZİ -  Gazetemiz Özgür Gündem'e yapılan polis baskınının ardından işkence yapılarak gözaltına alınan Genel Yayın Yönetmenimiz Bilir Kaya ile Yazı İşleri Müdürümüz İnan Kızılkaya, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Öğlen saatlerinde savcılığa çıkartılan Kaya ve Kızılkaya’nın ifadeleri Basın Savcısı Umut Tepe tarafından alındı. İfade işlemlerinin ardından "Örgüt üyesi olmak", "Örgüt propagandası yapmak" ve "Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak" iddialarıyla tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen gazeteci arkadaşlarımız hakkında tutuklanma kararı verildi. 

Nöbetçi tutuklama gerekçesinde savcının “örgüt propagandası yapmak” ve "Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak" iddialarıyla tutuklanmayı reddederek, sadece “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklanmalarına karar verdi. Haklarında tutuklanma kararı verilen gazeteciler Metris R Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na götürüldü. 


 

 

 

 ↳Son Güncelleme: 23 Ağustos 2016 11:23

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür