Çocuğa cinsel işkence

Çocuğa cinsel işkence

Mersin’de 55 yaşındaki Ali K. yanında çalışanı Suriyeli ailenin 9 yaşındaki çocuğuna cinsel istismarda bulundu. Çocuğun yaşadığı cinsel işkenceyi annesine anlatması üzerine ailenin suç duyurusunda bulunması üzerine Ali K. gözaltına alındı

HABER MERKEZİ - Mersin’in Silifke ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki iş insanı Ali K. 9 yaşındaki Suriyeli çocuk L.A.'ya cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, çocuğun ailesi, 2013 yılında Suriye’de başlayan savaş nedeniyle Mersin'e göç etmek zorunda kaldı. Mersin’de tarım işleri ile uğraşan aile, bir yıl kadar önce de Silifke’nin Kızkalesi bölgesinde Ali K.'nin bahçesinde çalışmaya başladı. Sabah saatlerinde bahçede çalışan ailenin yanına giden Ali K., 9 yaşındaki L.A. ve 8 yaşındaki kardeşini incirleri toplamaları bahanesiyle evine götürdü. Ardından 8 yaşındaki çocuğu geri gönderen Ali K., 9 yaşındaki L.A.'ya cinsel istismarda bulunduktan sonra kimseye söylememesi konusunda uyarıp, ailesinin yanına gönderdi. Ağlayarak ailesinin yanına giden çocuğun annesine maruz kaldıklarını anlatması üzerine aile bireyleri Ali K.'nin yanına gitti. Aileyi gören ve kaçmaya başlayan Ali K.'nin yakınlarına haber vermesi üzerine olay yerine jandarma ekipleri geldi. Gözaltına alınan Ali K., Silifke İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 


Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirilen çocuk, pedagog gözetiminde muayene edildi.

 Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür