Aslı Erdoğan hala tek kişilik hücrede

Aslı Erdoğan hala tek kişilik hücrede

Gazetemiz Özgür Gündem'in Yayın Danışma Kurulu ve edebiyatçı Aslı Erdoğan’ın müşahede odasından siyasi tutsakların koğuşuna geçme talebi, 'Birkaç gün daha bekle, sonra karar ver' denilerek, kabul edilmedi

HABER MERKEZİ - Gazetemiz Özgür Gündem'in İstanbul 8. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından kapatılmasının ardından evine yapılan baskınla gözaltına alınan gazetemizin yayın danışma kurulu üyesi ve edebiyatçı yazar Aslı Erdoğan, tutuklandığı günden bu yana tek kişilik müşahede odasında tutuluyor. Aslı Erdoğan, 19 Ağustos günü tutuklandıktan sonra Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine götürülmüştü.

Kaldığı tek kişilik müşahede odasından siyasi tutsakların kaldığı koğuşa geçmek isteyen Aslı Erdoğan’ın talebi, cezaevi yetkilileri tarafından “Birkaç gün daha bekle, sonra karar ver” denilerek, kabul edilmedi. 

Kaynak: DİHABu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür