Diyarbakır İl Jandarma Komutanı tutuklandı

Diyarbakır İl Jandarma Komutanı tutuklandı

Amed'te darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Şamil Türk Özkan ile Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Ceyhun Keleş tutuklandı

HABER MERKEZİ - Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Şamil Türk Özkan ile Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Ceyhun Keleş emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı. Savcılık sorgusundan sonra Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Özkan ve Keleş'in tutuklanmasına karar verildi. 

Özkan ve Keleş, 30 Temmuz'da Resmi Gazetede yayınlanan 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile TSK'dan ihraç edilmişti.

Öta yandan; Kocaeli Üniversitesi'nde görevli 48 profesör, doçent, araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, memur ve yüksek lisans öğrencisi gözaltına alındı. 
 

(Kaynak: DİHA)↳Son Güncelleme: 23 Ağustos 2016 12:27

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür