Damadın annesi : Canlı bomba çocuk değildi

Damadın annesi : Canlı bomba çocuk değildi

Antep Katliamı’nda ağır yaralanan ve kına yakıldığı esnada canlı bombayı gören damadın annesi Muhbet Akdoğan, canlı bombaya ilişkin 'Ne çocuktu ne de yaşlıydı’ dedi

HABER MERKEZİ - Antep Katliamı’nda ağır yaralanıp Akademi Hastanesi'ne kaldırılan damat Nurettin Akdoğan'ın annesi 43 yaşındaki Muhbet Akdoğan, katliam anına ve bombacıya dair Dicle Haber Ajansı’na (DİHA) önemli açıklamalarda bulundu. Sol bacağında şarapnel parçası ve yüz kısmında yaralanmalar olan Akdoğan, kına yaktıkları esnada canlı bombayı gördüğünü söyledi. 

'Canlı bombayı gördüm'

Üzerinde bombalı yelek gördüğünü dile getiren Akdoğan, "Ben hemen etrafa bağırarak, canlı bombanın aramızda olduğunu haykırdım. Benim onu fark ettiğimi anlayınca soğukkanlı bir şekilde kalabalığın arasına karıştı. Bir kaç saniye geçmeden büyük bir patlama oldu. Ondan sonra etraf ceset ve yaralılarla doldu. Ben de yaralanmıştım. Beni hastaneye götürdüler. Ailemizden çok sayıda kişi öldü" dedi. 

'Canlı bomba çocuk değildi'

Bombayı patlatan canlı bombanın yaşının 12-14 olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aksine damadın annesi Akdoğan, "Canlı bomba ne çocuktu ne de yaşlıydı, yetişkin bir kişiydi" dedi. Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür