'Özgürlük Nöbeti'ne saldırı: 4 gözaltı

'Özgürlük Nöbeti'ne saldırı: 4 gözaltı

Mersin'de PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için tutulan ‘Özgürlük Nöbeti’ne gaz bombaları ile saldıran polis, Evrensel Gazetesi muhabiri Cemil Uğur'un da aralarında bulunduğu 4 kişiyi, darp ederek gözaltına aldı. Amed'te de devam eden nöbette de Antep Katliamı lanetlenerek, sesiz eylem gerçekleştirildi

HABER MERKEZİ - Sağlığı ve güvenliğinden endişe duyulan PKK Lideri Abdullah Öcalan için Mersin'in Akdeniz ilçesine bağlı Çay Mahallesi'nde bulunan Ahmet Kaya Parkı'nda başlatılan "Özgürlük Nöbeti"ne polis saldırdı. Çok sayıda yurttaşın katıldığı nöbette, "İmralı tecridin adı değil. Barışın adı olsun" pankartı asıldı. Erbaneler eşliğinde söylenen ezgilerle nöbet tutan yurttaşların etrafını zırhlı araçlarla ablukaya alan polis, kitleye gaz bombaları ile saldırdı. Saldırı esnasında haber takibi yapan Evrensel Gazetesi muhabiri Cemil Uğur ile Halil Polat ve ismi öğrenilemeyen iki kişi daha darp ederek gözaltına alındı. Polisin parktaki bekleyişi devam ediyor.

Amed'te sesiz eylem

Amed'te de HDP, KJA, DTK ve DBP tarafından Öcalan üzerindeki ağırlaştırılmış tecridin kaldırılması için başlatılan “Öcalan’a özgürlük nöbeti” Koşuyolu Parkı'nda devam etti. Çok sayıda yurttaşın katıldığı nöbette, “Tecride hayır, barışın yolu İmralı’dan geçer” pankartı asıldı. Eylem Dîlok (Antep) Katliamı nedeniyle sesiz sürdü.

Kaynak: DİHABu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür