'Özgürlük Nöbeti' devam ediyor

'Özgürlük Nöbeti' devam ediyor

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan için başlatılan özgürlük nöbeti dün akşamda birçok kente yayılarak devam ediyor. Adana'da tutulan nöbet eyleminde, Antep Katliamı da kınandı

HABER MERKEZİ - Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan için başlatılan "Öcalan'a Özgürlük" nöbet eylemi Adana'nın 9 farklı bölgesinde 6 gündür sürüyor. Seyhan ilçesine bağlı Fırat Mahalle Meclisi, HDP Şakirpaşa, Yenibey, Hürriyet, Gülbahçe ve Barbaros mahalle temsilcilikleri ile HDP Çukurova ve Yüreğir ilçe binaları ve HDP Ceyhan Bölge Temsilciliği önünde halk bir araya gelip, nöbetlerini tutuyor. Eylemlerde halk DAİŞ tarafından Dîlok'ta yapılan katliamları kınayarak, Kürt halkının katliamlara karşı birlik olmasını istedi. Halk, Öcalan'dan haber alınamamasının kendilerini daha çok kaygılandırdığını dile getirip, alanlardan ayrılmayacaklarını kaydetti.

 

Kaynak: DİHABu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür