Dün Saddam bugün Erdoğan!

Dün Saddam bugün Erdoğan!

Genelkurmay ve hükümetin inkar ettiği hava saldırısında paramparça olan 7 sivilin yakınları ilk kez konuştu: Bu zulmü, vahşeti daha önce bize Saddam yaşattı, şimdi Erdoğan yaşatıyor
Abdullah RAMAZAN

Genelkurmay ve hükümetin inkar ettiği hava saldırısında paramparça olan 7 sivilin yakınları ilk kez konuştu: Bu zulmü, vahşeti daha önce bize Saddam yaşattı, şimdi Erdoğan yaşatıyor

» BU ZULÜMDÜR, VAHŞETTİR

Türk jetleri tarafından katledilen 4 çocuğun babası İzzet Hasan Şex Ömer, acısını şöyle dile getirdi: “Bu acıyı daha önce bize Saddam yaşattı, şimdi de Recep Tayyip Erdoğan yaşatıyor. Zulümdür bu. Vahşettir. Hükümetimiz buna sessiz kalmamalı. Kürtler bu zulme bakarak ulusal birliği olmayanların sonunun ne olacağını anlamalı.”

» KÜRT OLDUĞUMUZ İÇİN

Saldırıda yaşamını yitiren 6 aylık küçük Solin’in babası Şemal Hasan, katledilenler tüm Kürdistan halkının şehididir. Federal Kürdistan hükümeti gerekli adımları atmalı” dedi. Katliamın olduğu Bollê Köyü Muhtarı Cabbar Enver ise şöyle konuştu: “Tek suçumuz Kürt olmak. Bu zulüm bize Kürt olduğumuz için yapılıyor.”

 

‘Önce Saddam sonra Erdoğan’

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait savaş uçaklarının hava saldırısı sonucu yaşamını yitiren 4’ü çocuk 7 kişinin yakınları konuştu. Yaşamını yitiren çocukların babası İzzet Hasan Şex Ömer, acısının sözlerle ifade edilmeyecek kadar büyük olduğunu belirterek, “Bu acıyı daha önce bize Saddam yaşattı, şimdi de Erdoğan yaşatıyor. Zulümdür bu. Vahşettir. Hükümetimiz ve merkezi hükümet bu saldırıya sessiz kalmamalıdır. Karşı koyması gerekiyor. Kürtlerin de bu zulmü derinden hissederek ulusal bütünlüğü olmayanların sonunun ne olacağını anlaması ve ulusal bütünlüğünü kurması lazım” dedi.

Saldırıda yaşamını yitiren küçük Solin’in babası Şemal Hasan, duygularını ifade etmekte zorlanırken, “Katledilenler tüm Kürdistan halkının şehididir” dedi. Baba Hasan, hava saldırılarının durdurulması için merkezi Irak ve Federal Kürdistan Bölgesi hükümetlerinin gerekli adımları atmasını talep etti.

‘Tek suçumuz Kürt olmak’

7 sivilin köyü olan Bollê Köyü Muhtarı Cabbar Enver, “Tek suçumuz Kürt olmak” dedi ve şöyle devam etti: “Müslüman da olsak, hangi dinden olursak olalım bu zulüm bize Kürt olduğumuz için yapılıyor. Her zaman bize zulüm yapılıyor. Türkiye de şimdi bize bu vahşice saldırılarıyla zulüm yapıyor. Bizim de yaşam hakkımız var.”

‘Ortalık bulandırılıyor’

Saldırıların insanlık açısından utanç verici olduğunu belirten yaşamını yitiren 7 kişinin yakını Yakup Mustafa Hasan, Türkiye’nin saldırıları “PKK’ye karşı yapılıyormuş” gibi yansıtarak ortalığı bulandırdığını söyledi. Şerwan Hasan Mustafa da, hava saldırılarının yaşamlarını altüst ettiğini belirterek, bir an önce saldırıların son bulmasını istedi.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür