YA İSPAT YA İSTİFA

YA İSPAT YA İSTİFA

Başbakan arkadaşlarımızı da kastederek tutuklu gazetecilerin ‘polis öldürmek, cinsel taciz, darbeye teşebbüs’ten içeride olduğu iftirasında bulundu. Erdoğan’ı iftiralarını kanıtlamaya çağırıyoruz
Abdulselam GÜLSEVDİ

Başbakan arkadaşlarımızı da kastederek tutuklu gazetecilerin ‘polis öldürmek, cinsel taciz, darbeye teşebbüs’ten içeride olduğu iftirasında bulundu. Erdoğan’ı iftiralarını kanıtlamaya çağırıyoruz

Hangi arkadaşımız patlayıcı bulundurmaktan içeride?
Hangi arkadaşımızın üzerinde silah bulundu?
Hangi arkadaşımız tacizden-tecavüzden içeride?
Hangi arkadaşımız dolandırıcılıktan içeride?
Hangi arkadaşımız cinayetten cezaevinde?
Hangi arkadaşımız darbecilikten içeride?

 

Ya ispat et ya istifa et

103 Kürt Özgür Basın çalışanı arkadaşımız gazetecilik faaliyetinden dolayı tutukluyken, Erdoğan’ın gazeteci arkadaşlarımızın yüz kızartıcı ve insanlık suçlarından tutuklu olduklarını söylemeye kalkışması, Erdoğan’ın aleni bir müfteri olduğunun ilanı oldu. Özgür Gündem gazetesine her türlü ambargo uygulayan ve açıktan devletin imkanlarıyla tecrit etmeye çalışan ve kirli komplolarla çalışanlarını tutuklatan AKP hükümetinin, Zaman gazetesinin kuruluş yıldönümüne tam kadro katılması, Erdoğan’ın basın özgürlüğü anlayışını ortaya koyan tablo niteliğindeydi. Toplantıda yaptığı konuşmada basın özgürlüğü nutukları atan Erdoğan’ın, Zaman gazetesine övgüler düzmesi, buna mukabil tutuklu bulunan gazeteci arkadaşlarımızı karalaması, ahlak, vicdan, hukuk ve tutuklu hakları gibi bütün evrensel kuralları ayaklar altına alması dikkat çekti. Elbette, onu hayranlıkla dinleyen “gazetecileri”de bir kenara not etmeyi unutmadık.

Arkadaşlarımıza iftira atan, belki de ırkçı saiklerle Kürt özgür basını emekçilerini yok saymaya yeltenen Erdoğan’a soruyoruz:

Cevap ver Başbakan: Hangi arkadaşımız tacizden-tecavüzden içeride

Cevap ver Başbakan: Hangi arkadaşımız dolandırıcılıktan içeride

Cevap ver Başbakan: Hangi arkadaşımız cinayetten cezaevinde

Cevap ver Başbakan: Hangi arkadaşımız darbecilikten içeride

Cevap ver Başbakan: Hangi arkadaşımız patlayıcı bulundurmaktan içeride

Cevap ver Başbakan: Hangi arkadaşımızın üzerinde silah bulundu

Cevap ver Başbakan: Hangi arkadaşımızın faaliyetleri “terör” faailiyeti

Cevap ver Başbakan: Hangi arkadaşımız kimin canına kasdeden haber yaptı  Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür