KCK’den YNK’ye ziyaret

KCK’den YNK’ye ziyaret

KCK ve YNK (Kürdistan Yurtseverler Birliği) arasındaki görüşme pazar günü gerçekleşti.
Abdullah BİLEN

KCK ve YNK (Kürdistan Yurtseverler Birliği) arasındaki görüşme pazar günü gerçekleşti. KCK Yürütme Konsey Üyesi Sabri Ok ve KCK dış ilişkiler sorumlusu Ahmed Deniz’den oluşan heyet, YNK Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Berhem Salih ile politbüro üyeleri Kadir Heme Can, Çeto Hiwezi ve Mahmud Haci Sali karşıladı. İki taraf arasında böyle bir görüşme ilk kez Federal Kürdistan Bölgesi basınına yansıtılıyor. YNK ile görüşmeye ilişkin ANF’ye konuşan KCK dış ilişkiler sorumlusu Ahmed Deniz, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın 21 Mart’ta startını verdiği tarihi bir dönemde tüm Kürt parti ve örgütlerle görüşeceklerini söyledi. Deniz şöyle konuştu: “Tarihi bir süreçteyiz. Özellikle Ortadoğu’daki gelişmeler çok önemli ve Kürtler bu gelişmelerin merkezinde yer alıyor.”

YNK ile yapılan görüşmenin Kürtler arasındaki normal bir görüşme olduğunu belirten Deniz, Kürdistani örgüt ve partilerle bu tür görüşmeler yaptıklarını belirti. Ortadoğu’da yaşanan gelişmelerin merkezinde olan Kürtlerin ortak bir tavra ihtiyaç duyduğuna dikkat çeken Deniz, “Görüşmede bölgedeki olaylar karşısında Kürtlerin ortak tavrı, nasıl yaklaşması gerektiği, Kürt ulusal konferansı, Kuzey Kürdistan’daki sürece Kürtlerin ortak desteğinin önemi tartışıldı” dedi. Deniz, YNK yetkililerinden Kürt partiler arasındaki duvarların kaldırılmasını ve her iki tarafdan da görüşmelerin normalleşmesini istediklerini söylerken, YNK’lilerin de bunu olumlu karşıladıklarını ifade etti.Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

 • Kemal Söbe
  2015-10-07 00:28:24

  Günümüzde bile hala ulusal birliğe gelmemekte kimler ısrar ediyorlarsa onlar Kürt halkının düşmanlarıdırlar. Bizim en büyük düşmanlarımız içimizde çıkıpta dış düşmana zemin hazırlayanlardır.

  Cevap Ver 0 0
 • Kemal Söbe
  2015-10-07 00:18:10

  Ulusların ayakta kalıp kendi varlıklarını ulus devletler çağında devam ettirebilmelerinin yolu kesinlikle ulusal birlikten geçer. Biz bu konuda çok geç kaldık ama hala zamanımız var.

  Cevap Ver 0 0

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür