• Abdullah RAMAZAN

Dün Saddam bugün Erdoğan!

Ge

Genelkurmay ve hükümetin inkar ettiği hava saldırısında paramparça olan 7 sivilin yakınları ilk kez konuştu: Bu zulmü, vahşeti daha önce bize Saddam yaşattı, şimdi Erdoğan yaşatıyor » BU ZULÜMDÜR, VAHŞETTİR Türk jetleri tarafından katledil..
Devamını Oku

SOLİN SENSİN UNUTMA

He

Hewler’deki öğrenciler ailesiyle birlikte katledilen 6 aylık Solin bebek için ‘Solin katliamın sembolüdür’ kampanyası başlattı. Öğrenciler ‘Her Kürt bu resmi evine asmalı’ çağrısı yaptı ‘SOLİN KATLİAMIN SEMBOLÜD&..
Devamını Oku

‘Sivil alanlar vuruldu’

Fe

Federe Kürdistan Bölgesi’ne yönelik Türk savaş uçaklarının başlatmış olduğu hava saldırısına tepki gösteren Federe Kürdistan Peşmerge Bakanı Sözcüsü Cabar Yawer, “Her şeyden önce Kürdistan topraklarının bombalamasının kendi..
Devamını Oku

Bu kadınların yası bitmiyor!

Fe

Federal Kürdistan’daki Şengalli Êzidî kadınlar, ölen gençlerin mezar taşlarına örülü saçlarını bırakma geleneğini sürdürüyor. Yaptıklarının çok eski bir Kürt geleneği ve “yaşamı onunla tanıdım ve gidişiyle y..
Devamını Oku

Acılarımız kabuk tutmuyor

Mu

Musul’un Şengal ilçesinde 700 Êzidî Kürdün öldürüldüğü, 400 kişinin de yaralandığı katliamın üzerinden dört yıl geçti. Katliamla ilgili bugüne kadar tek bir soruşturma açılmadı. TEVDA Başkan Yardımcısı Halit ..
Devamını Oku

Burkay’a evet Anter’e hayır

Ke

Kemal Burkay’ı Türkiye’ye getirmek için bakanlarını seferber eden hükümet, İsveç’te sürgünde yaşayan Musa Anter’in oğlu Anter Anter’in Türkiye’ye gelme girişimlerini ise engelliyor Kendi Kürt’ün&u..
Devamını Oku

'PJAK özgürlükçü bir siyasi harekettir'

Ir

Irak Dışişleri Hoşyar Zebari'nin "PJAK terörist bir örgüttür" şeklindeki açıklamasına tepki gösteren Federal Kürdistan Bölgesi'nin Süleymaniye kentinde oturan siyasetçi Mehmet Emin Pencewini,  şunları söyledi: "Her şey..
Devamını Oku

'Federe Kürdistan'ın sınırları belli olmalı'

Fe

Federal Kürdistan Bölgesi ile Irak merkezi hükümeti arasındaki temel sorunlar ve çözüm yolları KNK'nin de (Kürdistan Ulusal Kongresi) gündeminde. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan KNK üyesi Dr. Faik Gulpi, "Kürtler ile Irak dev..
Devamını Oku

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür