• Abdurrahman GÖK

Özgürlüğe kadar SINIRDAYIZ

He

Hem Pirsûs hem de Kobanê’de bulunan sivil halka saldıran AKP, sınırı boşaltarak IŞİD’in Kobanê kuşatmasını tamamlamaya çalışıyor. Sınırın her iki yakasındaki halk, ‘Toprağımızı terk etmeyeceğiz. Halkımız sınıra akmalı’ dedi   ASKER SA..
Devamını Oku

Özgürlük için

Ko

Kobanê’de IŞİD saldırıları 42’nci gününe girerken YPG/YPJ’nin destansı direnişi sürüyor. Kobanê’de cephede savaşan ve yaralanan birçok savaşçının hastaneye gidip tedavi görmek yerine cepheye lojistik sağlamak için &..
Devamını Oku

Göğüs göğüse çatışma

YP

YPG/YPJ ve Burkan El Fırat’ın güçlü savunması ile çete ağır darbe aldı. Çetelere ait üç araç içindeki çetecilerle birlikte imha edilirken, YPG/YPJ’liler  40 günü geride bırakan direnişi gazetemize anlattı. ..
Devamını Oku

Direniş koridoru açıyor

Ko

Kobanê’de 37 gündür süren tarihi direniş, Kürdistan, Türkiye ve dünyada yapılan görkemli eylemler, Ankara’yı koridor için harekete geçmeye zorladı. Ancak hükümet hala koridor üzerinden Kobanê kanton iradesini ..
Devamını Oku

Müslim: Destek için diyaloğ kurulmalı

Ko

Kobanê Kantonu Başbakanı Enver Müslim, şu ana kadar Kobanê'ye peşmerge gelişinin söz konusu olmadığı gibi bu konuda YPG ve kanton hükümetiyle bir kontağın kurulmadığını söyledi. Enver Muslim, "Madem hedef ve amaçlarımız DAİŞ'in ortadan kaldırılması..
Devamını Oku

Devrime ‘firar’ ettiler!

As

Askerden firar edenden cezaevinden kaçana, kundaktaki bebeğini bırakandan öğretmenliği terk edene, Trabzon’dan Antalya’ya... Hepsinin ortak yurdu Kobanê oldu. Vahşeti izlemeyi kabul etmediler, YPG saflarına ‘firar’ ettiler... Tekmanlı Servet Özk..
Devamını Oku

Tek derdimiz siviller

Ko

Kobanê’ye yönelik IŞİD çetelerinin başlattığı saldırılar ve YPG/YPJ’nin tarihi direnişi 34’üncü gününü geride bıraktı. Kobanê’nin batı cephesine yakın bölgelerde özellikle Til Şeîr Köyü civarla..
Devamını Oku

Kobanê’de acil ilaç bekleniyor

T&

Tüm hastanelerin IŞİD tarafından bombalandığı Kobanê’de kalan tek doktor, “Acil ilaç ve doktor ihtiyacı var” dedi. Pirsûs’ta gönüllü çalışan sağlık emekçisi Fikret Çalağan, “Koridor açılırsa gidip hiz..
Devamını Oku

IŞİD düştü DÜŞECEK!

&l

‘Kobanê düştü düşecek’ diyenlerin yenildiğini belirten YPG Kobanê Genel Komutanlık Üyesi Berxwedan, ‘Zafer yakındır. Eğer koridor açılırsa IŞİD tamamen kırılır’ dedi ZAFER HAMLESİ Bir ayı geride bırakan Kobanê direnişi..
Devamını Oku

Koridor açılırsa IŞİD YENİLİR

Ko

Kobanê Kantonu Özsavunma Bakanı Îsmet Şêx Hesen, muhabirlerimiz Ersin Çaksu ve Abdurrahman Gök’e konuştu “Kobanê tehlike altında, sesimizi duyun artık” diyen Kobanê Kantonu Özsavunma Bakanı Îsmet Şêx Hesen, d&u..
Devamını Oku

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür