• Mehmet AKYOL

Çocuklar ve damatlar da Panama belgelerinde

Panam

Panama Belgeleri... Meğer herkes oradaymış İpragaz gibi büyük bir şirketi kuran ailenin çocuğu olarak Dünyaya gelen Emre Kurttepeli, zengin ailenin akıllı çocuğu olarak Türkiye’nin ilk İnternet platform olna MyNet’i kurmuş. 2009 yılında yine Virjinya adalarında Leroy Business Services Limited’..
Devamını Oku

Panama belgelerinde ‘Zorlu’ bir kaplan !

Panam

Panama Belgeleri... Meğer herkes oradaymış Zorlu ismi Panama belgelerinde 4 şirket ile birlikte geçmekte. Bunların ikisi doğrudan ailenin iki ferdi Mehmet ve Olgun Zorlu’nun kişisel olarak kurdukları iki şirket. Diğer iki şirket, Zorlu Holding ve bu holdingin çatısı altında ki Zorlu Enerji şir..
Devamını Oku

Futbolun Panaması

Panam

Panama Belgeleri... Panama Belgeleri ilk açıklandığında ünlü politikacı ve iş adamlarının yanı sıra ünlü bir futbolcu da listede yerini almıştı, Messi. Büyük paraların döndüğü bu ‘sektörde’ vergi optimizaysonu elbette kaçınılmaz olacaktı. Nitekim ülkemizin iki büyük klubünün başkanlarını bu bele..
Devamını Oku

Aksaray’dan Virjinya Adaları’na...

Panam

Panama Belgeleri... Meğer herkes oradaymış Colin’s ve Loft marka giyim eşyalarının üreticisi olan Nurettin Eroğlu, Aksaray doğumlu. 1976 yılında İstanbul’a gelerek Mithat Giyim ile konfeksiyon alanına giren Eroğlu, 1983 yılında 5 kardeşi ile birlikte Eroğlu şirketini kurar. 37 farklı ülkede 60..
Devamını Oku

Holdinglerin saklı kasaları

Panam

Panama Belgeleri... Meğer herkes oradaymış Panama Belgeleri, genelde kişiler adına kurulan şirketlerle ilgili. Holding gibi kurumlar pek göze batmaz. Türkiye’de iki Holding, özellikle kısa süreli bu tür şirkete sahip olmaları ile dikkat çekiyor. Panama Belgeleri’nde Koç Holding tarafından kuru..
Devamını Oku

Panama Belgeleri’nde ‘Sabancılar’

Panam

Panama Belgeleri... Meğer herkes oradaymış Başlarken Nisan ayında basına sızan Panama Belgeleri, dünyada fırtınalar koparırken, Türkiye’de neredeyse yaprak kımıldamadı. Türkiye’den 600’den fazla ismin bu belgelerde yer aldığı açıklandı, hatta bazı siteler bu isimleri tek tek yazdılar, diğer ül..
Devamını Oku

Büyük projeler büyük yalanlar

1 Kas

1 Kasım seçimlerinden sonra ilan edilen hükümet programı, 2016 yılını adeta ‘dev projeler’ yılı olarak ilan etti. AKP/Erdoğan iktidarının 2023 hedefleri kapsamında ilk adımları atılan “dev projelerin” bir kısmı bu yıl hizmete girecek. İzmit Körfez Geçiş Köprüsü, 3. Boğaz Köprüsü, Asya ve Avrupa yaka..
Devamını Oku

İşverenlere 14 trilyonluk kıyak

Çalış

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, kıdem tazminatıyla ilgili çalışmalarını sürdürürken, fona dönüşecek bir kıdem tazminatında işveren tarafından şu anda %8.33 ödenen %3.5’e indirilmesi gündeme geldi. Bakanı ziyaret eden bir işveren derneğinin ‘Çalışma Bakanı Soylu, Bireysel Kıdem Tazminatı hesabı..
Devamını Oku

Novartis’ten kim rüşvet aldı?

New Y

New York Savcısı Preet Bhurara tarafından yürütülen bir soruşturma söz konusu ihbar ile başlamış, ancak kısa bir sürede tüm ülkeye yayılmanın yanı sıra ucu Türkiye’ye de uzanmıştı. Türkiye’yi ilgilendiren başka bir soruşturmanın (Reza Sarraf) yine aynı savcı tarafından yürütülmesi ise bugüne kadar d..
Devamını Oku

Asgari ücret 1300 olacak mı?

HABER

HABER MERKEZİ - Asgari ücretin 1300 TL’ye çıkarılması AKP’nin seçim vaatleri arasında yer alıyordu. Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla, çalışanlar gözlerini tek başına iktidar olan AKP’ye çevirdi. Bilindiği gibi bununla ilgili olarak seçim öncesi, Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, asgari ücret ko..
Devamını Oku

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür