• Abdulselam GÜLSEVDİ

YA İSPAT YA İSTİFA

Ba

Başbakan arkadaşlarımızı da kastederek tutuklu gazetecilerin ‘polis öldürmek, cinsel taciz, darbeye teşebbüs’ten içeride olduğu iftirasında bulundu. Erdoğan’ı iftiralarını kanıtlamaya çağırıyoruz Hangi arkadaşımız patlayıcı bulundurmaktan i&cced..
Devamını Oku

‘Silgi’ mektepte olur!

Or

Orgeneral Özel’in hırsları da özel. Arkadaşlarının istifa etmesi üzerine koştura koştura boşalan koltuğu dolduracak kadar ‘gözü kara!’ Özel, seleflerinden de büyük sözler etmiş; Neymiş? ‘PKK’yi silecek’miş! Robo..
Devamını Oku

1960’LARA DÖNÜŞ

Er

Erdoğan ‘1990’lara dönüş’ yorumlarına bile sert tepki gösterirken, uygulamalar daha da gerilere gidildiğini gösteriyor. Musa Anter’in kitabı 1962’de yasak kararı nedeniyle Bafra T Tipi’ne alınmadı ERDOĞAN BAFRA’YA UĞRASIN Baş..
Devamını Oku

Mellelere MGK kıskacı

K&

Kürt sorununda çözümsüzlük politikaları askeri ve siyasi operasyonlarla derinleştirilirken, öte yandan hükümet 1990’lı yıllarda uygulanan, ancak hiçbir sonuç vermeyen bazı “sosyal, ekonomik tedbirler”in aynısını bug&uu..
Devamını Oku

HER ŞEY YASA DIŞI

&O

Öcalan’ın avukatlarının tutuklandığı soruşturmayı yürüten savcılık, İmralı’da yasa dışı bir şekilde kaydedilen Öcalan ile avukatlarının ses kayıtlarını istedi. Bu kayıtların başka davaya delil olarak kabul edilmesi yeni bir hukuksuzluk yarattı » HUKUKSUZ..
Devamını Oku

TÜRK’E İMRALI SÖZÜ VERİLMİŞTİ

De

Devletin İmralı-Kandil arasında yaptığı kuryelik gündemdeki yerini korurken, AKP’nin ateşkes için dönemin DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk’ü de İmralı’ya götürme sözü verdiği ortaya çıkmıştı ÖNCE AVUKATLAR, SONRA TÜRK!..
Devamını Oku

ATEŞKES İMRALI 10 KOSTERİYLE GELMİŞTİ

&l

‘Kandil-İmralı arasında kuryelik yaptıkları’ iddiasıyla tutuklanan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatlarından İbrahim Bilmez, AKP’nin isteğiyle 23 Eylül 2006’da İmralı’da Öcalan’la görüştürüldü ve 1 Ekim 2006&rsqu..
Devamını Oku

iLK MEKTUP 18 MART 1999’DA SON MEKTUP 10 MAYIS 2011’DE

De

Devletin Kandil’e bugüne kadar 10’a yakın mektup getirdiğini ve son mektubun da 10 Mayıs 2011 tarihinde getirildiğini söyleyen Karayılan’ın açıklamaları gündemi sarsarken, tutuklu yazarımız Kapmaz da ilk mektubun 18 Mart 1999’da götürül..
Devamını Oku

MADIMAK HOSGÖRÜSÜ!

Ma

Madımak Katliamı sanığı Erçakmak’ın Sivas’ta korunduğunun ortaya çıkmasının ardından sanık Kaynar da iadesi istenmediği için Polonya’da serbest bırakıldı. Avukat Sarıhan, ‘Hoşgörü söz konusu’ dedi ERÇAKMAK’TAN SON..
Devamını Oku

Burkay’ın komisyonu!

T&

Türkiye’de Kürt sorununun çözümsüzlüğünü derinleştiren devlet politikaları nedeniyle her alanda yoğun kayıplar yaşandı. Dört bin civarında köy yakıldı, milyonlarca insan yerinden yurdundan zorla göçertildi, 3 bin 500 civar..
Devamını Oku

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür