• Abdullah BİLEN

KCK’den YNK’ye ziyaret

KC

KCK ve YNK (Kürdistan Yurtseverler Birliği) arasındaki görüşme pazar günü gerçekleşti. KCK Yürütme Konsey Üyesi Sabri Ok ve KCK dış ilişkiler sorumlusu Ahmed Deniz’den oluşan heyet, YNK Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Berhem Salih ile politbü..
Devamını Oku

Hewler ve Bağdat’a ‘iç savaş’ uyarısı

Fe

Federal Kürdistan merkezli faaliyet yürüten Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi (PÇDK) Eşbaşkanı Diyar Xerib, Dicle Bağdat ve Hewler arasındaki gerginlik konusunda uyardı. Sorunun her iki halkın iradesi esas alınarak çözülmesini isteyen ..
Devamını Oku

Dünya Gıda Günü

Bu

Bugün Dünya Gıda Günü, bütün dünya ülkelerinde kutlanacak. Yetkililer günün önemine binaen basın ve medya önünde her şeyin iyi gittiğini söyleyecek, yaldızlı konuşmalar yapacaklar. Gelin yaşanan gerçekleri bugü..
Devamını Oku

Türkiye Kürt iradesini tanımalı

Ba

Batı Kürdistan Halk Konseyi (BKHK) ile Suriye Kürt Ulusal Konseyi (SKUK) tarafından kurulan Yüksek Kürt Konseyi (YKK), Pazartesi gün Hewler’de toplanarak, bundan sonraki yol haritasını tartıştı. Bu toplantı yapıldığı sırada Batı ve Türkiye’nin desteğindek..
Devamını Oku

BİRLİKTE HALK DEVRİMİ

Su

Suriye’deki Kürt örgüt ve partileri Kürtlerin hakları için birleşti. PYD’nin de içinde yer aldığı Meclîsa Gel ile Encumena Niştîmanî ya Kurdî, Yüksek Kürt Konseyi’ni kurdu. Konsey, halkı devrime çağırdı ..
Devamını Oku

Bir paragrafa bile tahammülleri yok

PY

PYD Lideri Müslim, Kürtlerin Türkiye, Katar, Suudi destekli Kahire konferansından çekilme nedenini açıkladı: ‘Bir paragraflık talebe tahammül etmediler. Kürtleri ulus olarak tanımadılar’ Kürtlerin anayasada kabul edilmesi, ulus olarak t..
Devamını Oku

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür