• Ahmet SÜMBÜL

Grê Spîliler: YPG ile bir sorunumuz yok

Girê

Girê Spî’nin özgürleştirilmesini hazmedemeyerek DAİŞ’e olan desteklerini manşetlere taşıyan AKP’nin medyasının yalanlarını Girê Spîli halk ortaya çıkardı. Kendilerine zulm edenin DAİŞ olduğunu belirten halk, YPG ile bir sorunlarının olmadığını dile getirdi   GIRÊ SPÎ /ANF-Stratejik öneme ..
Devamını Oku

IŞİD’çilerden yardım itirafı

Ro

Rojava’da yaşanan çatışmalarda yaralı, sağ, intihar hazırlığında veya sabotaj eylemleri öncesinde yakalanan IŞİD emirleri ve üyeleri Rojava’da sıkı şekilde korunan cezaevlerinde tutuluyor. Cezaevinde haftada bir gün sabah 09:00 ile öğleden sonra 14:00 saatle..
Devamını Oku

Gelin direnişe katılın

Şe

Şengal’de silahlanarak IŞİD’e karşı çatışmalara katılan Êzidî aşiret liderleri, yaşanan katliam sonrası yurttlarını terk eden gençelere direnişe katılma çağrısında bulunuyor. Şengal katliamından sonra YPG/YPJ ve HPG ile YJA STAR öncülüğ&..
Devamını Oku

Koço köylüleri Şengal dağına sığınıyor

IŞİD çeteleri, Ağustos ayının başında işgal ettiği Şengal'e bağlı Koço köyündeki Êzidilere zorla dinlerini değiştirmeyi dayattı. Köyden bazı Êzidiler Müslümanlığı kabul etmelerine rağmen kadınlar 'ganimet' denilerek kaçırıldı. Buna ka..
Devamını Oku

Irak'ta bir uygarlık yok oluyor

IŞİD çetelerinin Haziran ayında Musul'u ele geçirmesi ardından tüm mal varlıklarını geride bırakmak şartı ile kentten ayrılmalarına izin verilen Hıristiyanlar, kitleler halinde Güney Kürdistan'ın Hewler ve Duhok kentlerine göç ettiler. Hıristiyanların bir ..
Devamını Oku

IŞİD Kerkük'te 200'den fazla Şii Türkmeni kaçırdı

Ke

Kerkük'e bağlı Beşir kasabasına 15 araçla baskın yapan IŞİD, burada kendileri ile işbirliği yapan Araplarla birlikte Şii Türkmenlere saldırdı. Yüzlerce kişiyi öldüren ve bazı din adamlarının kafalarını kesen IŞİD, bunları internet üzerinden de yayınladı. ..
Devamını Oku

Rabia'da bombalı saldırı, Şengal yakınında çatışmalar var

Pe

Peşmergelerin kontrolünde bulunan Rojava ile sınır olan Rabia'da düzenlenen bombalı saldırıda 3 peşmerge hayatını kaybederken, en az 4 peşmerge de yaralandı. Şengal ile Sinun ilçelerinde de IŞİD çeteleri ile peşmerge arasında bugün çıkan çatışmalar yer y..
Devamını Oku

Türkmenler endişe içinde

IŞİD’in Telafer kentini ele geçirmesi ile birlikte yaklaşık 150 bin Şii Türkmen’in Şengal’e doğru göçü devam ediyor. Kürtler, Türkmenlere yardım ederken, Şengal’e göç edenlerin hemen hemen hepsinin ağzından şu sözler ..
Devamını Oku

Türkmenlere bombalı saldırı: 4 ölü, 7 yaral

Te

Telafer'den kaçarak Federal Kürdistan Bölgesi'ne geçmeye çalışan Türkmen aileleri taşıyan 2 aracın geçişi sırasında IŞİD çeteleri uzaktan kumandalı bombalı saldırıda bulundu. Yaşanan patlamada 2'si kadın, 2'si çocuk 4 kişi ölürken..
Devamını Oku

Peşmergeler Kerkük’e güç yığıyor

IŞİD çetelerinin Musul'u ele geçirmesi ardından, Kerkük kentine yönelik tehdidi üzerine YNK ve KDP peşmergeleri kente zırhlı araçlar eşliğinde güç yığarak, kentin güvenliğini sağlamaya başladılar. Kerkük-Musul-Bağdat, Kerkük-S&uu..
Devamını Oku

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür