• Ahmet TAŞTAN

İŞKUR’dan ‘yandaşa’ kıyak

 

 Agirî / Diha - İşsizlere istihdam sağlamak amacıyla kurulan Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) adı torpil iddiaları ile gündeme gelmeye devam ediyor. İŞKUR Agirî (Ağrı) Şubesi’nin Avkevir (Taşlıçay) ilçesinde 130 işçiyi 6 ay süreyle asgari ücretle çalıştırmak için yaptığı mülakatlarda torpile başvu..
Devamını Oku

AKP’li, kadın öğrenci yurdunu bastı!

AGİRÎ

AGİRÎ/ DİHA - Yangın haberini alan ve aynı zamanda yurdun yemekhanesini işlettiği iddia edilen AKP Ağrı Gençlik Kolları Başkanı Alim Aktaş’ın ise yurdu basarak, öğrencileri tehdit ettiği ileri sürüldü. Öğrencilere hakaret yağdıran Aktaş, tepkiye son vermemeleri halinde öğrencileri yurttan atmak..
Devamını Oku

Başbakan boşa çıktı kadınlar kazandı!

Ag

Agirî’de, BDP’nin yerel seçimleri kazanmasından sonra akıllarda Başbakan Erdoğan’ın seçim öncesi kentte yaptığı mitingde, BDP’nin “kadınları eve kapattığı” yönündeki iddiaları kaldı. Agirîli kadınlar Başbakan’ın bu..
Devamını Oku

SEFER OLUR ZAFER OLMAZ

G&

Günlerdir Agirî’yi abluka altına alan AKP devleti, sanki seçime değil savaşa gidiyor. Polis yığınağının ardından kente giden Erdoğan, sönük bir miting düzenledi. İradesi 15 defa gasp edilen Agirî halkı, ‘Buraya sefer olur zafer olmaz’ diyer..
Devamını Oku

Gaspçıya cevap

AK

AKP hilesiyle tekrarlanan Agirî seçimlerinde halk, gaspçılara ders verecek. BDP Agirî Eşbaşkanı Mukaddes Kubilay, ‘Hakkımızın gasp edildiğini bilen herkes bize oy veriyor’ dedi. Agirî’de, AKP’nin hileleri nedeniyle 1 Haziran’da te..
Devamını Oku

Agirî 1925 Ayaklanması II

Ag

Agirî 1925 yılında yanmaya başlayan ateşle beraber 1990’lara gelindiğinde boşaltılan 64 köy ve mezrada binlerce kişi yerlerini yurtlarını terk etmek zorunda kaldı. Yaylaların yasaklanmasıyla Türkiye’nin yüzde 22,7 et ihtiyacını karşılayan Agirî bölgesin..
Devamını Oku

Agirî 1925 Ayaklanması I

Ag

Agirî Ayaklanması’nın sonuçları ve akabinde 7 Eylül 1930’da, Agirî Kürt Cumhuriyeti’nin çöküşü Kürtlere karşı büyük bir saldırıya dönüşürken, yıllar içerisinde köyler bombalandı, 20 bini..
Devamını Oku

Ağrı'da ahlaksız teklif

YS

YSK tarafından seçimleri iptal edilen Ağrı'da yenilenecek olan seçim için partilerin çalışmalarını sürdürürken, seçmenleri arayan kimi kişiler, AKP'ye oy vermeleri karşılığında çeyrek altın vereceklerini söylüyor. Söz konusu ..
Devamını Oku

Agirî gaspçılara 1 Haziran’da tarihi bir ders verecek

Ye

Yerel seçimlerde Agirî’de (Ağrı) BDP’nin seçimi kazanması üzerine AKP’nin itirazı sonucu yapılan sayımlarda BDP’nin 14 kez kazandığı açıklanmasına rağmen YSK tarafından siyasi bir kararla seçimlerin 1 Haziran’da tekrarlanmasına ..
Devamını Oku

VE AGIRÎ’YE SU VERİLDİ...

10

10 yıldır AKP’li yerel yönetim tarafından yönetilen Agirî, (Ağrı) en işlek caddeleri, sokakları ve mahalleleri ile harabeyi andırıyor. Bu durum halkın AKP’den umudu kesmesmesine ve BDP’ye yönelmesine neden oldu. Geçtiğimiz seçim döneminde ..
Devamını Oku

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür