• Ahmet BİRSİN

Faşizme karşı ortak tutumda birleşeceğiz

28 Ha

28 Haziran’da içinde KESK’in de olduğu DİSK, TTB ve TMMOB, ortak bir basın açıklaması yaparak “faşizme karşı demorasi cephesinde ortak mücadeleye çağrı” yapıldı. Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Başkanı Lami Özgen’le neden bir demokrasi cephesine ihtiyaç duyulduğunu, bugün Türkiye’de ..
Devamını Oku

Dayanışma hepimizin tarihsel sorumluluğudur

Kürdi

Kürdistan’da devlet eliyle sürdürülen soykırım saldırılarında birçok insan katledilirken, birçok kişinin de evi devlet eliyle yıkılp talan edilerek Kürt halkı yerinden yurdundan edilmeye çalışılıyor. Aylardır süren saldırılarla birlikte Kürt siyasal kurumlarına yönelik de tutuklama, gözaltı ve dokun..
Devamını Oku

Demokratik siyaseti ortadan kaldırıyorlar

AMED

AMED - Belediyelere dönük saldırı sürecini yaşadıklarını belirtten DBP Eşgenel Başkanı Kamuran Yüksek, “Bu özel olarak belediyelerimizi hedef alan bir operasyondur. Kayyum atamasından bağımsız bir süreç olduğunu düşünmüyorum” dedi. Demokratik siyaseti ortadan kaldırmaya çalıştıklarını belirten Yükse..
Devamını Oku

Sur’da, Cizre’de, Silopi’de, Yüksekova’da, Nusaybin’de Yaşananlar Kerbela gibi

1991

1991 yılında babası Kontr gerilla tarafından katledildikten sonra, yurt dışına çıkan, El Ezhar Üniversitesi’nde İslam Hukuku ve Medeni Hukuk üzerine yüksek eğitim yapan, halen Kürdistan İslam Topluluğu’nun da başkanlığını yürüten, aynı zamanda Demokratik İslam Kongresi’nin üyeleğini de yapan Hafız A..
Devamını Oku

Kimya profesörü Antep’te AKP’nin kimyasını bozacak

Bu yö

Bu yönüyle Antep HDP’nin barajı aşma konusundaki en etkili illerden birisi. 15 yıl gibi uzun bir süre belediye başkanlığı yapan Celal Doğan’ın kentle bütünleşen kimliğinin etkisini kentte görüştüğümüz birçok sıradan yurttaşın ağzından duyuyoruz. AKP sanayicilerin desteğini arkasına alsa da, geçen se..
Devamını Oku

ÇARŞI baraja karşı

Dünya

Dünya tarihinde ilk kez bir taraftar grubunun ‘darbe yapmaya teşebbüsten’ dava açılmasıyla dünya gündemine flaş olarak düştü. Çarşı’nın kuruluşundan bugüne kadar yer alan Cem Yakışkan ve yine Çarşı taraftarı ve Cem’in avukatı İnan Kaya ile Beşiktaş’ın meşhur Alabeyi sokağında bir söyleşi gerçekleşti..
Devamını Oku

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür