• Baki GÜL

    Baki GÜL

Gündem, KCK, Antep ve Kaostan çıkışın yolu

Kürt

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'dan haber alınamasın, Özgür Gündem gazetesi kapatılsın, gözaltı ve tutuklamalar Kürtler üzerinde sürdürülsün, Antep'te Kürtler bombalansın ve Türkiye normal yoluna devam edecek öyle mi! Türkiye bu politika ile nereye yol alabilir ki! Tayyip Erdoğan ve AKP-MHP..
Devamını Oku


15 Ağustos 1984’ten günümüze Kürtler ve gerilla

Geril

Gerilla mücadelesi, modern zamanlarda iktidarcı yapılanmalara karşı devrimci hareketlerin halk savunma gücü olarak kendisini gösterir. Kürdistan’daki gerilla mücadelesinin ortaya çıkış koşulları da, iktidarcı devlet yapılanmasının sömürgeci karakterine karşıt olarak gelişti. PKK’nin kurucusu ve Lide..
Devamını Oku


CHP ve AKP’nin içindeki Fethullahçılar

15 Te

15 Temmuz 2016’dan sonra yükselen bir moda gibi herkes “Ben Fethullahçı değilim, bilseydim hiç yer almazdım” diyenler ile “FETÖ’nün gerçek yüzünü yeni gördüm, pişmanım” diyenler,  “FETÖ çok tehlikeli biz daha önce demiştik” diyenler var. Komik ve trajik bir durum. Ve eğer Fethullahçılar, darbe ..
Devamını Oku


Öküz ölmeden AKP ve Ergenekon ortaklığı çatladı

15 Te

15 Temmuz 2016 başarısız askeri darbe girişimi öncesi ve sonrasında AKP ve Tayyip Erdoğan’a destek veren Ergenekoncular, AKP hükümeti ve Tayyip Erdoğan’ın OHAL’i fırsata çevirerek yaptığı uygulamalara karşı eleştirilerini artırmaya başladı. Bu çelişkinin analizine geçmeden önce AKP ve Tayyip Erdo..
Devamını Oku


Fethullahçılar, AKP’liler, Ulusalcılar ve Kürtler

15 Te

15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası ortaya çıkanlar gösteriyor ki ortadaki darbeler süreci siyasi değil adli bir vaka karakterindedir. Yalan, hile, dolandırıcılık ile kurulu ilişkilerin birbirlerine iktidar üzerinden yaptıkları saldırılardır. 15 Temmuz 2016 darbe girişimi ile ilgili ne darbeciler,..
Devamını Oku


24-25 Temmuz 2015’ten bugüne çöken TSK, çözülen AKP

Türk

Türk devleti tarihindeki en büyük çözülmeyi, çöküntüyü ve çürümeyi yaşamaktadır. 15 Temmuz 2016’daki askeri darbe girişimi ile başlayan, sivil darbe ile tamamlanmak istenen bu sürecin detaylarına baktığımızda  çöküntünün, çürümenin ve çözülmenin boyutları daha iyi görülecektir.   Birinc..
Devamını Oku


15 Temmuz 2016 darbesinin anatomisi

Kürt

Kürt dağlarına ve kentlerine hava saldırıları düzenleyen düzeneğin içinde de bu askerler var. Yani bu askerler Kürtleri öldürünce, diri diri yakınca Kahraman mehmetçik olanlar, AKP’ye darbe yapınca vatan hanini ilan ediliyorlar! Türkiye’de askeri darbe mekaniğinin kendini işletmesi tekçi devlet s..
Devamını Oku


Bahoz Erdal, gerilla eylemi ve TSK’nin basiretsizliği

HPG K

HPG Komutanlarından Bahoz  Erdal ile ilgil Anadolu Ajansı’nın geçtiği yalan haberin Türk tv ve gazetelerinde olağanüstü bir şekilde görülmesi birçok açıdan Türk devletinin ve medyasının nasıl rezil bir hale düştüğünü göstermesi açısından gerçekten de ibret verici. Türk devletinin resmi haber..
Devamını Oku


Satışlar ya da A. Davutoğlu ve Yalçın Akdoğan

AKP

AKP'yi anlamak, Tayyip Erdoğan'ın gerçek yüzünü bilmek için çok derinlikli analizler yapmaya gerek yok. Tayyip Erdoğan'ın iktidara geldiği günden bu yana yanında kim vardı, şimdi kim var diye bir hafıza tazeleyin ortaya kimin ne mal olduğu hemen ortaya çıkacaktır. Çok uzağa gitmeye ..
Devamını Oku


Ankara’da Diyarbakır otobüsüne saldırı ve tehlike!..

Tayyi

Tayyip Erdoğan ve ekibi kendi iktidarlarını sürdürmek, kendilerini ve aile çevrelerini kurtarmak; Türk Silahlı Kuvvetleri çizilmiş karizmalarını tamir etmek ve siyasetteki etkinliklerini yeniden sağlamak; MHP gibi ırkçı partiler kendilerine varlık gerekçesi bulmak; silah tacirleri silah satmak için ..
Devamını Oku


Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür