• Ahmet KAHRAMAN

    Ahmet KAHRAMAN

Dün ‘iyi oğlan’ yoktu, bugün de yok

Am

Amerikan filmlerinde, “kötü adama karşılık, tecavüzcülerin tuzağına düşmüş masum kızı kurtaran “kovboy” ile bireyden giderek toplum vicdanını temsil eden “iyi oğlan” figürü vardır. Gerçekte de, yeryüzü &ld..
Devamını Oku


TC rejim ihracında...

Ha

Hafta boyunca, garabetler sirkini andıran manzarayı seyrettikten sonra, profesyonel yazı adamı da olsanız, gazete yazısına nereden başlayacağınızın içinden çıkamazsınız bazen. Her alanı, köşesi, bucağı ayrı birer mugalata, yalan, dolan tarlası, korku ise temel ise... ..
Devamını Oku


El Kaide’nin ayak sesleri

TC

TC’nin, Rojava’da ‘Özerk Kürdistan’ı boğmak için; izleri, görüntüleri külle örtülü bir kurnazlıkla, uluslararası İslami terör örgütü El Kaide ile kurduğu bağlar, bağlantılar, Türk medyasında bile ..
Devamını Oku


Atilla Keskin’in Kandil izlenimleri

De

Dev-Genç’in ilk liderlerinden Bülent Uluer, bir televizyonda, “Türk solunun da, Türk sağının da İtttihat ve Terakki soyundan gelme” olduğunu söylüyordu. Tek başına Kürdistan meselesi, Uluer’in tespitini doğruluyordu. İttihatç..
Devamını Oku


‘Dendikê kundir...’

AK

AKP, yıllardır Türk kesiminde muhalefet kılığına da bürünüp sorunları gündeme getiriyor, üstünde tepinerek kamuoyunu peşinden sürüklüyor, bu kandırmaca sayesinde seçimden seçime konuşuyor, bıktırınca da sorunu unutma, uyutmaya terk e..
Devamını Oku


Festival ve dinci mafya

T&

Türk devletinin, “kardeşçe” yakıcılığından kaçıp, dağlara, denizlere, nehirlere atılmış, canını kurtarabilenleri dünyanın dört bir yanına dağılmış Kürtler, her yıl Eylül ayında, Avrupa’nın orta yeri Almanya’da, “festival” ..
Devamını Oku


Savaş ve entrikayla barışmak

So

Son sözümü, en başta söyleyerek başlayacağım: Bunların ruh karekterinde, insanoğlu menzili, nihai hedefi olan barış içinde yan yana yaşama düşüncesi, Kürtlerin yere düşürülmüş onurlarını tamir ve tatmin isteği yoktur. Bu, lafı ter..
Devamını Oku


Çetecilik ve duran çekilme

İn

İnsanoğlu inkar ve kedi misali pisliğini külle örterek, yalanlarına yalanlar zımbalayarak değil, suçlarıyla yüzleşerek insan oldu. Türk devleti, bu konuda yeryüzünün bir istisnasıydı. Resmi söylemde Ermeni kırımı yok, “yollarda telefat var..
Devamını Oku


Türk tipi El Kaide

T&

Türk halkı bir sabah uyandığında, haberi olmadan kendini Suriye’ye karşı ilan edilmiş savaşın içinde buldu.  İktidar bir başka ülkeye, “soğuk” da değil, “sıcak” savaş ilan etmişti. Fakat, “Türk tipi demokrasi”de “halk..
Devamını Oku


Savaş tamtamları

Su

Suriye’yi ortalarına almışlar, kartallar gibi etrafında dönüyorlar, can alma vuruşu için. ‘İnsani kaçacak’ gerekçe, ‘vicdana sığacak’ bahane arıyorlar. Vicdan, insaniyetin büyülü söylemi, bir avuç çıkar..
Devamını Oku


Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür