Özgür Gündem ile dayanışma

Ülkenin içinde bulunduğu savaş koşullarına rağmen yaşam devam ediyor. Artan baskılar siddet ve çatışma ortamı dur durak bilmiyor. Genelde Kürtlerin yoğun yaşadığı coğrafyada bu süreç daha çok kendisini hissetirmektedir. Özellikle Dersim’e baktığımızda geçmişten günümüze travmatik acılar zulüm ve .... →  Ali Rıza BİLİR

Ülkenin içinde bulunduğu savaş koşullarına rağmen yaşam devam ediyor. Artan baskılar siddet ve çatışma ortamı dur durak bilmiyor.

Genelde Kürtlerin yoğun yaşadığı coğrafyada bu süreç daha çok kendisini hissetirmektedir. Özellikle Dersim’e baktığımızda geçmişten günümüze travmatik acılar zulüm ve baskılar ile karşı karşıya kaldığı dönemleri tekrar yaşar hale geldik. Kan ve gözyaşı dayatılarak, insanlar korku yoluyla sindirilmeye çalışılmakta. İnsanların köylerine gitmelerine bile engel çıkarmaktalar. Sürekli korku psikoloji dayatılarak sokağa çıkmaya, sesini haykırmaya engel teşkil etmektedirler.

Evet, diğer taraftan da bu olup bitenlerden haberdar olmamamız için haber alma özgürlüğü ellerimizden alınıyor. Özellikle Özgür Basın diye tabir ettiğimiz devrimci yurtsever basın üzerinde yasaklar gözaltılar ve tutuklamalar had safhaya vardı. İşte biz de tüm bunlardan ötürü ezilen halkların hakiki sesi olan ve vahşi baskılara rağmen eksiksiz olarak yayın görevini yerine getiren Özgür Gündem gazetesi ile bayramda dayanışmaya geldik. Bundan sonra da dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz.

Gerçekleri yazanlar halkların sahiplenmeleriyle daha güçlü olacaktır.

Kimliğine, diline, evlerine yani kültürlerine sahip çıkanların yanındayız. Halkların farklılıkları dünyanın güzelliklerindendir.

Beraber kardeşçe yaşamak dileğiyle...

Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF)

 

 

0 Yorum

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür