Özgür Gündem Gazetesi/Akademisi/Mantalitesi

Özgür Gündem Gazetesi aynen şu an olduğu gibi, hızla değiştirilen gündemlere, manüplasyonlara, aldatmalara, kandırmalara, hiddete, şiddete, öfkeye, nefrete set oldu. Haberleriyle, fikriyatıyla, takipçiliğiyle okuyucularının gerçek gündemde kalmasında ısrar etti. Aynı zamanda okuyucular, çalışanlar, .... →  Ahmed PELDA

Özgür Gündem Gazetesi aynen şu an olduğu gibi, hızla değiştirilen gündemlere, manüplasyonlara, aldatmalara, kandırmalara, hiddete, şiddete, öfkeye, nefrete set oldu. Haberleriyle, fikriyatıyla, takipçiliğiyle okuyucularının gerçek gündemde kalmasında ısrar etti. Aynı zamanda okuyucular, çalışanlar, yazarları arasında organik bir ilişki kurdu.

Yapısı, çalışma düzeni, ekibi ve kadrosu itibariyle hep genç kaldı. Çünkü belli bir seviyeye gelenler, bir akademi sistemine benzer biçimde buradan mezun oldu. Medyanın başka birimlerinde, politikada, sivil toplum örgütlerinde, düşün dünyasında, yazın alanında boy göstermeye, öncü olmaya başladılar. Ama hiçbir zaman bilge insanlarını da terk etmedi. İçeride çalışanından, dışarıda destek olanına kadar, kadınıyla erkeğiyle birçok bilge, hep yanı başında oldu. Aralarında ruhsal, düşünsel, vicdani, insani bir bağ oluştu.

Özgür gündem doğdu, büyüdü, büyüttü, çoğaldı, çeşitlendi, derinlere kök saldı, geleceğe bağ kurdu. Yeni fikirlere, yeni yaşamlara, yeni insanlara alan açtı.

Aktif, agresif ve idealist oldu. Çünkü yalana, hileye tahammül edemedi, etmedi. Politikacıların entrikalarından, devletin iktidar nimetinden, sermayedarın çıkar ilişkilerinden, faizcinin ve tefecinin hilelerinden beslenmedi. Aksine onları teşhir etti, başlarının belası oldu. Bundan dolayı öfkelenmelerine, kudurmalarına, saldırmalarına ve ağır bedeller ödetmeye başladılar. Yaktılar, yıktılar, kapattılar, kodeslere tıktılar, öldürdüler.

Ama baş edemediler, yıkamadılar, yıkamadılar, yıkamadılar ve yıkamayacaklar. Çünkü Özgür Gündem artık sınır aşan bir güçtür. Yeryüzünün her köşesinde tohumlarını ekmiş, ruh ve düşün dünyasını oluşturmuş, fikriyatını yaymıştır.

Özgür Gündem çizgisi olduğu sürece yalan hüküm süremeyecek, yalancılar rahat etmeyeceklerdir. Çıkarcılar, işgalciler, tiranlar, taşeronlar, işbirlikçiler gönül rahatlığıyla çaldıklarını zıkkımlanamayacaklar. Baronlar istedikleri oyunları kurup yaşama geçireme başarısı gösteremeyeceklerdir.

Özgür Gündemin ektiği tohum yayıldıkça emekçiler sömürüye, dindarlar din tüccarlarına, aleviler yok oluşlarına, Kürtler ulusal ve etnik haklarını tahakküm altına alanlara, kadınlar irade kırımı yapanlara, çevreciler doğa katliamcılarına, hak savunucuları faili meçhullere, haksızlık ve adaletsizliklere karşı direnmeye devam edecektir.

 

0 Yorum

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşiv

Özgür Gündem Birinci Sayfa

“Binevş”

Cümle Alem

Qırıx


Okurlarla Başbaşa


Medya Diyalog


“Özgür